spot_imgspot_img

Canon Europe zyskuje status członka stowarzyszonego Global Ecolabelling Network

Canon Europe ogłasza, że został członkiem stowarzyszonym sieci Global Ecolabelling Network. Firma dołącza w ten sposób do grona organizacji zaangażowanych w upowszechnianie certyfikowanych ekoetykiet, których zadaniem jest ukazywanie wpływu produktu na środowisko w całym cyklu jego życia.

Global Ecolabelling Network (GEN) to organizacja non-profit, która stworzyła globalnie obowiązujące wzorce oznakowania ekologicznego. Rządy i firmy zyskały dzięki nim łatwiejszy dostęp do przejrzystych informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju. Pozwala im to także sprawniej przeciwdziałać zjawisku greenwashingu, ulepszać proces podejmowania decyzji oraz stymulować rozwój rynku zrównoważonych dóbr i usług.

Etykietowanie ekologiczne (Ecolabelling) to dobrowolna, stosowana na całym świecie, metoda certyfikacji i znakowania efektywności środowiskowej. Służy identyfikacji produktów i usług w obrębie określonej kategorii, które okazały się przyjazne dla środowiska. Członkowie GEN używają certyfikowanych ekoetykiet, które osiągnęły status Typu 1 zgodnie z ISO 14024:2018 – „Deklaracje i etykiety środowiskowe”.

Zyskując status członka Global Ecolabelling Network, Canon Europe będzie stosować -certyfikowane przez neutralną, trzecią stronę – ekoetykiety do oznaczania produktów lub usług spełniających kryteria przywództwa środowiskowego. Będą one określać normy środowiskowe dla określonej kategorii produktów w całym cyklu ich życia. W procesie certyfikacji, ocenione zostaną takie kwestie jak m.in.: poziom toksyczności, jakość powietrza, zużycie energii i wody, poziom recyclingu, wykorzystanie zasobów naturalnych oraz inne istotne obszary.

Źródło: Canon


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img

Opakowania i etykiety

spot_img

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING

Drukarnia Interak