spot_imgspot_img

Białostockie Zakłady  Graficzne z nową inwestycją

21 maja w Białostockich Zakładach Graficznych odbyła się oficjalna prezentacja nowej czterokolorowej maszyny drukującej Heidelberg Speedmaster SX 102. W uroczystości wzięli udział: Waldemar Lipka – prezes zarządu Kompap SA oraz Białostockich Zakładów Graficznych, Krzysztof Pindral – prezes zarządu Heidelberg Polska oraz licznie przybyła prasa lokalna i branżowa.

Białostockie Zakłady Graficzne to drukarnia z tradycjami. W tym roku obchodzi swoje 80-lecie i dla wielu osób w branży poligraficznej zawsze była kojarzona z produkcją dziełową realizowaną na najwyższym poziomie, zdobywając wiele nagród w organizowanych różnych konkursach, między innymi przez Polską Izbą Druku.

Inwestycja w nową czterozespołową maszynę drukującą posiadającą możliwość drukowania dwustronnego (2+2), to świadoma decyzja  zakupowa. Jak zauważył Waldemar Lipka, ilość zleceń pojawiających z wykorzystaniem dwóch kolorów w produkcji książek w ostatnich miesiącach urosła na tyle, że stało się zupełnie nieekonomiczne wykorzystanie maszyn ośmiokolorowych do tego typu produkcji.

Emocje i jeszcze raz emocje

W tej konfiguracji Speedmaster SX-102 drukuje z prędkością 14 000 ark/godz. Dodatkowo wyposażony jest w wiele nowych rozwiązań ułatwiających zarządzanie produkcją, sterowania oraz utrzymania jakości produkcji. Przejście zleceń na maszynę drukującą 2+2 to także ogromne oszczędności między innymi energii i czasu, co dodatkowo przekłada się na już osiągane efekty ekonomiczne. Dzięki tego typu rozwiązaniu BZGraf staje się jeszcze bardziej konkurencyjny na rynku drukarni dziełowych.

Heidelberg Speedmaster SX 102

Jak zauważył Krzysztof Pindral, prezes zarządu Heidelberg Polska, maszyna Speedmaster SX-102 pracująca aktualnie w BZGraf-e, została w całości wykonana w zakładach znajdujących się w Szanghaju. Jakość wykonania wszystkich elementów maszyny jest na najwyższym poziomie i pozytywnie zaskakuje czas montażu i wprowadzenia do systemu produkcji w drukarni. Już pierwsze tygodnie pokazały, że od strony technologicznej, to produkt na najwyższym poziomie.

Waldemar Lipka zauważa, że BZGraf to przede wszystkim zespół wspaniałych ludzi związanych z drukarnią od wielu lat, znających się na swojej pracy. Inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne, to przede wszystkim usprawnienie produkcji i krok w stroną realizacji zleceń dla jeszcze bardziej wymagających klientów.

Opracowanie: Świat Poligrafii Professional
Zdjęcia: Gofimedia, Świat Poligrafii Professional


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING