spot_imgspot_img

Amcor otworzył Europejskie Centrum Innowacji w Belgii, które będzie projektować opakowania we współpracy z markami i sprzedawcami detalicznymi z całego regionu, starając się uczynić opakowania bardziej zrównoważonymi

Amcor rozszerzył swoje centra innowacji w zakresie opakowań na całym świecie. Oprócz istniejących centrów w USA, Ameryce Południowej i regionie Azji i Pacyfiku, firma otworzyła obecnie swoje europejskie centrum innowacji Amcor (AICE) w Gandawie w Belgii.  

AICE będzie pionierem w zakresie nowych technologii materiałowych ukierunkowanych na zrównoważony rozwój, koncentrując się jednocześnie na projektach zwiększających łatwość użytkowania dla konsumentów. W swoim Centrum Innowacji w Europie Amcor wspiera marki od koncepcji po półkę, stosując podejście „Catalyst”. 

Metodologia wspólnego rozwoju ma na celu stworzenie rozwiązań w zakresie opakowań, które uwzględniają rynek marki, potrzeby konsumentów, wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju i możliwości recyklingu, a także istniejące linie produkcyjne klientów. 

Aby wesprzeć ten proces, AICE ułatwia szereg działań. Obejmuje to Centrum Nauki o Materiałach, które tworzy materiały opakowaniowe mające na celu zmniejszenie śladu węglowego opakowań; na przykład poprzez wprowadzenie rozwiązań monomateriałowych nadających się do recyklingu, które mogą dorównać wydajnością powszechnym rozwiązaniom złożonym z materiałów mieszanych, lub przejście na alternatywne polimery pochodzenia biologicznego i pochodzące z recyklingu. Centrum wspiera także rozwój wysokobarierowych opakowań papierowych i nanopowłok naparowywanych. 

Centrum zaangażowania klientów wspiera sesje współpracy i posiada na miejscu obszar symulacji sprzedaży detalicznej, w którym można przetestować atrakcyjność i użyteczność opakowania, a także ustawienia kuchni, salonu i łazienki, w których zarówno konsumenci, jak i marketerzy mogą wchodzić w interakcję z opakowaniem. Znajdujące się na miejscu laboratorium prototypujące może stworzyć różne rozwiązania w zakresie opakowań, które uczestnicy testu będą mogli wypróbować. 

Laboratorium E-Commerce testuje i certyfikuje opakowania zgodnie ze standardami ISTA 6, aby zweryfikować opakowanie do wysyłki za pośrednictwem Amazon i innych łańcuchów dystrybucji e-commerce. W powstającym Centrum Testów Pakowania i Recyklingu będą znajdować się małe linie pakujące, które naśladują własne linie pakujące marek do przeprowadzania wewnętrznych prób maszyn, wyposażone w sprzęt do recyklingu, który według Amcor umożliwi ocenę opakowań pod kątem łatwości recyklingu w prawdziwym świecie. 

Amcor zobowiązał się do roku 2025 opracować wszystkie swoje opakowania tak, aby nadawały się do recyklingu, kompostowania lub ponownego użycia, a także znacznie zwiększyć wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. Zgodnie z tym zobowiązaniem dotyczącym zrównoważonego rozwoju Amcor Innovation Center Europe mieści się w budynku zaprojektowanym i zbudowanym zgodnie ze standardami certyfikacji zrównoważonego rozwoju BREEAM… więcej na WWW.

Opracowanie na podstawie źródeł


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING