spot_imgspot_img

23 mln euro w produkcję papierów opakowaniowych w zakładach Varkaus inwestuje Stora Enso

Stora Enso przeznaczy 23 mln euro na zwiększenie elastyczności i potencjału zakładów w Varkaus (Finlandia), wytwarzających papiery do produkcji tektury falistej. Inwestycja pozwoli jednocześnie w większym niż dotychczas stopniu wykorzystywać przez tę fabrykę włókna pochodzące z recyklingu. Koncern poinformował, że prace przygotowawcze do wdrożenia projektu rozpoczęły się w grudniu ub.r. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec 2022 r

Jak podkreśla Stora Enso, w wyniku rozbudowy zakładów Varkaus ich moce produkcyjne w zakresie wytwarzanych papierów wzrosną o ok. 10%. Zwiększona zostanie też elastyczność fabryki pod względem rodzaju produkowanego tu asortymentu, do którego produkcji wykorzystywane są zarówno włókna drzewne pierwotne, jak też pochodzące z recyklingu. Dzięki planowanej inwestycji udział tych drugich ma wzrosnąć.

Zakłady w Varkaus produkują niebieloną celulozę na bazie miękkiego drewna oraz wysokiej jakości brązowe i białe papiery wierzchnie, przeznaczone do wytwarzania tektury falistej (m.in. typu kraftliner). Poza wspomnianą celulozą, papiernia –jako podstawowy surowiec – wykorzystuje obecnie ok. 1/3 wszystkich kartonów odzyskiwanych na obszarze Finlandii. Inwestycja ma zwiększyć udział włókien z recyklingu w procesie produkcyjnym.

Zakłady w Varkaus wchodzą w skład jednostki biznesowej Stora Enso Packaging Materials, która posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie właściwego stosowania włókien drzewnych – począwszy od fazy projektu opakowania, poprzez produkcję, na recyklingu skończywszy. Stymulowanie i tworzenie nowych możliwości w obszarze odzyskiwania produktów opakowaniowych wykonanych z papieru i kartonu to jeden z kluczowych celów polityki środowiskowej Stora Enso.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING