Inter-Glass to jedna z wiodących firm na polskim rynku przetwórstwa szkła. Z wyrobów kraśnickiego producenta korzystają klienci z całej Europy – obecnie głównym odbiorcą tutejszej produkcji są niemieckie fabryki mebli. Wiosną 2020 roku właściciele zdecydowali się na wykorzystanie aktualnych trendów i poszerzenie działalności firmy o druk na szkle.

Technologię, odpowiednią do zadruku tafli szkła, ma zapewnić ploter UV Arizona 1360 GT produkcji Canon.

– Zdecydowaliśmy się na zakup plotera Arizona, ponieważ chcieliśmy dotrzeć do nowych odbiorców – mówi Joanna Sałatka, przedstawicielka Inter-Glass. – Do tej pory nasze produkty kierowaliśmy głównie do przedsiębiorstw. Teraz, dzięki możliwości nadruku na szkle, możemy wyjść z naszą ofertą także do klientów indywidualnych – dodaje.

Jak podkreślają właściciele firmy, Arizona 1360 GT umożliwia im realizowanie pojedynczych projektów bez potrzeby uruchamiania całej linii produkcyjnej. To sprawia, że oferta cenowa staje się atrakcyjna nawet dla niewielkich zamówień.

– Nadruki na szkle są coraz bardziej popularne. Wiele osób wybiera to rozwiązanie w kuchni, w łazienkach czy nawet w biurze, ponieważ stanowi wyjątkową alternatywę dla płytek ceramicznych – przekonuje Joanna Sałatka.

Przedstawicielce Inter-Glass wtóruje Rafał Osiekowicz, Marketing & Competence Manager w Canon Polska: – To dobry moment na wdrożenie wielkoformatowego plotera, bo w najbliższych latach czeka nas dynamiczny rozwój branży Interior Décor. Wykorzystaniu druku w wystroju wnętrz sprzyjają nowoczesne rozwiązania technologiczne. Prócz najnowszej serii ploterów Arizona warto wymienić chociażby stworzony przez Canon system tak zwanej Fabryki Tapet z drukarką Colorado na czele.

Szczególne wyzwanie: druk na powierzchni lustra

Plotery Arizona umożliwiają wykonywanie nadruków na wielu rodzajach sztywnych podłoży, takich jak płyty drewniane, plastik, sklejki czy laminaty. Tym, co wyróżnia pracę urządzenia u kraśnickiego producenta szkła, jest wykorzystanie nietypowego podłoża: Arizona to jeden z niewielu dostępnych na rynku ploterów, umożliwiających bezproblemową pracę z powierzchnią lustra.

Właścicielom firmy zależało na tym, aby zakupione urządzenie oferowało wysoką jakość i trwałość wydruku. Jak podkreślają, ważna była dla nich wszechstronność, prostota obsługi, brak konieczności skomplikowanej rekonfiguracji plotera po każdym wydruku, a przede wszystkim bezawaryjność.

– Zakupiony przez Inter-Glass model 1360 GT to już kolejna generacja ploterów Arizona, dostępnych w sprzedaży od 2007 roku. Trzynaście lat rynkowego doświadczenia pozwoliło dopracować serię do perfekcji. Efekty widzimy dziś w Kraśniku, gdzie Arizona ma szansę wydajnie pracować z powierzchnią odbijającą światło – podsumowuje Rafał Osiekowicz.

Źródło: Canon