Wyzwania w sitodruku. Jak im sprostać?

- Reklama -

Trzema podstawowymi wyzwaniami, przed którymi stają drukarnie sitodrukowe są: szybkie ustawienie maszyny – czyli jej przezbrajanie, pasowanie wydruku i utrzymanie spasowania w trakcie produkcji oraz równe i wydajne tempo pracy. Sprawdzamy, jak na te wyzwania odpowiadają karuzele sitodrukowe portugalskiej marki ROQ.

Sitodruk to proces złożony, wymagający odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Konsumenci często nie zdają sobie sprawy jakich nakładów wymaga przygotowanie i naniesienie grafiki na tekstylia, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Poza umiejętnościami operatora, niebagatelne znaczenie dla jakości mają również używane w procesie produkcji urządzenia. Ich konstrukcja i zastosowana technologia pracy musi gwarantować najwyższą jakość druku oraz możliwość naniesienia nawet najbardziej skomplikowanych grafik i efektów specjalnych.

W codziennej eksploatacji liczy się również to, czy urządzenia są przyjazne w obsłudze, czy umożliwiają szybkie i łatwe przezbrajanie i pasowanie. Urządzenia muszą być oczywiście ekonomiczne z punktu widzenia prowadzenia biznesu, czyli zapewniać wysoką wydajność produkcji, przy możliwie niskim nakładzie pracy i zużyciu materiałów eksploatacyjnych. Sprawdźmy, jak na te wyzwania odpowiadają karuzele sitodrukowe portugalskiej marki ROQ.

Z rozmów z klientami wiemy, że trzema podstawowymi wyzwaniami w sitodruku są: szybkie ustawienie maszyny, tj. jej przezbrajanie; pasowanie wydruku i utrzymanie spasowania w trakcie produkcji, a także równe wydajne tempo pracy. Odpowiedzią na te wyzwania są urządzenia marki ROQ, które sprzedajemy na polskim rynku. To karuzele sitodrukowe i urządzenia dodatkowe o wysokiej precyzji druku oraz przemyślanych rozwiązaniach przyjaznych drukarzom – mówi Ireneusz Kaczor Business Development Manager Sitodruk w API.PL.

Wyzwanie nr 1: szybkie przezbrajanie karuzeli do sitodruku

Ustawienie karuzeli ROQ, i to bez względu na jej model, jest bardzo proste. Duży, czytelny wyświetlacz panelu sterującego zapewnia szybki intuicyjny dostęp do funkcji i ustawień maszyny: wyznaczenia głowic pracujących, ustawienia kierunku i krotności druku oraz zaciągania farby, wyznaczenia miejsc podłączenia urządzeń towarzyszących oraz ustawienia parametrów ich pracy i wielu innych. Nadruki dla poszczególnych sit są pasowane za pomocą ROQ Positive Registration Unit – innowacyjnego systemu pozycjonującego. System umożliwia szybkie wstępne wyrównanie klisz do naświetlania na sitach, a następnie ustawienie poszczególnych sit na karuzeli, skracając czas przygotowania do druku. Na koniec – błyskawiczna zmiana palet, wymagająca użycia tylko jednego uchwytu blokującego…

Źródło: API

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?