spot_imgspot_img

Targi drupa 2024. Canon pokazuje jak wspierać biznes

Podczas targów drupa 2024 Canon prezentuje swoje szerokie portfolio. Pod hasłem „The Power to Move” firma przedstawia, jak we współpracy z partnerami buduje relacje z klientami, dostarczając technologie, wiedzę i wsparcie, tym samym pomagając w rozwoju ich biznesu. Firma koncentruje się nie tylko na działalności związanej z drukiem, ale także pomaga dostawcom w usprawnianiu codziennych procesów.

Możliwe jest to dzięki innowacyjnym modelom biznesowym, które pozwalają na lepszą współpracę i integrację wszystkich zaangażowanych stron. Canon na targach drupa 2024 pokazuje również, że odgrywa kluczową rolę w projektach, które pozytywnie wpływają na globalne łańcuchy dostaw i całą branżę druku.

W trakcie targów odwiedzający stoisko Canon mogą zapoznać się z szeroką gamą innowacji z obszaru technologii druku produkcyjnego Canon, w tym m.in.: rozwiązaniami usprawniającymi przepływ pracy Canon PRISMA, mediami do druku, urządzeniami atramentowymi i tonerowymi, maszynami rolowymi i arkuszowymi, systemami wielkoformatowymi oraz rozwiązaniami do produkcji etykiet i opakowań. Rozwiązania te są wykorzystywane do druku różnorodnych aplikacji podczas pokazów na żywo i prezentowane są na stoisku w ramach poszczególnych segmentów: druk komercyjny, publikacje (w tym książkowe), komunikacja promocyjna (w tym direct mail i sprzedaż detaliczna), etykiety i opakowania, dekoracja wnętrz, a także druk wewnętrzny i CAD.

Goście z Polski na stoisku firmy Canon

Odwiedzający strefę „Printworks”, mogą porozmawiać o swoich strategicznych i operacyjnych wyzwaniach ze specjalistami Canon zajmującymi się rozwojem biznesu i usprawnianiem przepływu pracy. Mogą również dowiedzieć się, w jaki sposób Canon wspiera dostawców usług druku we wdrażaniu strategii zrównoważonego rozwoju, przy zastosowaniu innowacyjnych technologii. Porady eksperckie obejmują wszelkie aktywności – od projektowania rozwiązań po zarządzanie projektami, automatyzację procesów, serwis i wsparcie.

Rozszerzenie portfolio maszyn arkuszowych | Poszerzone portfolio firmy Canon w obszarze urządzeń do druku arkuszowego potwierdza jej pozycję jako lidera na rynku cyfrowego druku produkcyjnego. Na targach drupa 2024 debiutuje nowe urządzenie atramentowe varioPRINT iX1700 (dostępne na rynku w 2025 r.), które umożliwia osiąganie nakładów od 300 000 do 1,5 miliona obrazów A4 na miesiąc. Urządzenie plasuje się pomiędzy docenionymi już na rynku rozwiązaniami: arkuszowym systemem atramentowym varioPRINT iX3200 B3, z którego korzystają od dłuższego czasu klienci z całego świata (jego miesięczna przepustowość gwarantuje wytwarzanie od miliona do pięciu milionów obrazów A4), a serią kolorowych systemów tonerowych imagePRESS V, które od momentu wprowadzenia na rynek EMEA doczekały się ponad 2500 instalacji.

Ponadto Canon rozszerza swoje możliwości w zakresie arkuszowego druku atramentowego w wyższych nakładach, ogłaszając wprowadzenie nowego urządzenia B2, charakteryzującego się dużą wytrzymałością – varioPRESS iV7, które pozwala realizować nakłady do 4,5 miliona obrazów B2 na miesiąc. Na stoisku Canon będzie można zobaczyć próbki druku i cyfrową symulację urządzenia. Jego pierwsze instalacje zaplanowano na drugą połowę 2025 roku. imagePRESS, varioPRINT iX i varioPRESS tworzą kompleksowe portfolio technologii arkuszowych Canon, które przeznaczone są dla firm o każdej wielkości i o zróżnicowanym charakterze produkcji.

Rozszerzenie portfolio urządzeń rolowych | Dla rynku wysokonakładowych systemów atramentowych, targi drupa 2024 są okazją do światowych premier najnowszych, szybkich urządzeń atramentowych Canon – nowej serii ProStream 2000 i ColorStream 8200. ColorStream 8200 jest kompleksowym, inteligentnym rozwiązaniem do produkcji bloków książek. Dzięki systemowi do wstępnej i finalnej produkcji marki Hunkeler, firma przesuwa granice w możliwości zautomatyzowanej produkcji książek na żądanie. Nowa atramentowa maszyna ProStream 2133 będzie prezentowana w pokazach na żywo, drukując materiały do direct mail, książki i czasopisma w zmiennych formatach.

Nowości w portfolio urządzeń wielkoformatowych | Dla producentów wydruków wielkoformatowych najważniejszymi technologiami są niedawno wprowadzone na rynek urządzenia wielkoformatowe Arizona 2300 FLXflow z opcjonalnym oprogramowaniem PRISMAelevate XL oraz nowe serie urządzeń wielkoformatowych imagePROGRAF PRO i GP (patrz informacja Prasowa z dnia 26.03.2024, Arizona 2300 FLXflow).

Na targach prezentowane są również:

  • plotWAVE i colorWAVE z serii T, nowej generacji wielkoformatowe urządzenia Canon do druku dokumentacji technicznej. Obie serie T zawierają PRISMA Tech Suite, nowy zestaw rozwiązań automatyzujących proces druku oraz funkcje bezpieczeństwa zapewniające wysoki stopień ochrony systemów IT.
  • szereg rozwiązań i dodatków dla serii Colorado M, poszerzających zakres drukowania aplikacji. Do takich rozwiązań należy: UVgel, FLXture (technologia druku pięciowarstwowego, dzięki której dodawana jest mikrotekstura do drukowanego obrazu), możliwość drukowania nakładek graficznych na przełączniki membranowe oraz nowy zestaw interfejsu Jumbo Roll (patrz Informacja Prasowa z dnia 27.05.2024. Canon wprowadza dodatki do serii Colorado M).

Etykiety i opakowania | Prezentując na swoim stoisku jak przebiega produkcja różnorodnych etykiet oraz opakowań z kartonu i tektury falistej Canon pokazuje swoje zaangażowanie w ten segment rynku. Potwierdzeniem tego jest pierwsza, nie licząc pokazów w Japonii, prezentacja nowej cyfrowej maszyny do druku etykiet LabelStream LS2000, która ma być dostępna na rynku w 2025 roku.

Korzystając z modelu 3D, animacji i próbek produkcyjnych, Canon zaprezentuje również swoją koncepcję jednoprzebiegowego, przemysłowego systemu do druku na tekturze falistej o szerokości 1,7 m, który oferuje prędkość produkcyjną 8 000 m2/godzinę przy jakości zbliżonej do offsetu. Na stoisku, Edale, firma Canon zaprezentuje na żywo linię do produkcji kartonowych opakowań FL5 zintegrowaną z wycinarką płaską FDC6000 do jednoprzebiegowego zdobienia i finiszingu kartonów.

Szeroka gama prezentowanych nośników druku Canon wspiera dostawców usług druku w zmniejszaniu śladu węglowego | Odwiedzający targi drupa 2024 mogą zapoznać się z pełną gamą nośników Canon wśród których znajdują się różnorodne media m.in. arkusze cięte, media do szybkiego druku atramentowego, nośniki wielkoformatowe do dokumentów technicznych oraz zastosowań graficznych.

Podczas rozmów z ekspertami Canon, dostawcy druku mogą idealnie dopasować media do swoich potrzeb produkcyjnych. Canon zaprezentuje również próbki nowej serii najwyższej jakości papieru Red Label Zero A4 do druku biurowego i profesjonalnego. Jest to najnowszy dodatek do gamy papierów Canon Zero, zaprojektowanej w celu zmniejszenia śladu węglowego poprzez obniżenie emisji CO2 w trakcie produkcji. To przykład zaangażowania firmy Canon w projekty klimatyczne, mające na celu zrekompensowanie pozostałych emisji CO2. Nowy asortyment będzie dostępny w nadchodzących miesiącach, ale odwiedzający stoisko Canon mogą odbierać już zestawy próbek.

Źródło: Canon


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING