Sun Chemical podczas wirtualnych targów Innovate Textile & Apparel

Podczas odbywających się właśnie wirtualnych targów Innovate Textile & Apparel 2020 firma Sun Chemical prezentuje swoje doświadczenia w obszarze tworzenia atramentów inkjetowych w połączeniu z bogatą ofertą rynkową i wiedzą na temat cyfrowego druku na tekstyliach ze strony niedawno przejętej spółki Sensient Imaging Technologies.

Mariaż ten ma zapewnić odpowiednie wsparcie dla już istniejących oraz przyszłych rozwiązań produktowych i innowacji technologicznych firmy, z myślą o coraz powszechniejszym wdrażaniu rozwiązań w zakresie cyfrowego zadrukowywania tkanin.

Podczas wirtualnej wystawy Sun Chemical prezentuje pełną gamę produktów przejętych wraz z zakupem firmy Sensient, w tym serie Xennia Amethyst, Xennia Agate i ElvaJet Opal, jak również niedawno wprowadzony na rynek ElvaJet Coral. Ten ostatni, jak zapewnia firma, cechuje niski wpływ na środowisko w kontekście zadrukowywanych nim tekstyliów; drukowanie ma tu bowiem miejsce bezpośrednio na warstwie poliestrowej, co umożliwia znaczącą redukcję generowanych odpadów, wody, energii oraz emisji dwutlenku węgla do atmosfery, w porównaniu tego procesu z innymi technikami cyfrowej aplikacji.

Uzupełnieniem prezentowanej oferty są własne rozwiązania Sun Chemical: wysokowydajne cyfrowe farby pigmentowe do drukowania tekstyliów, oferujące – jak podkreśla firma – najwyższe standardy w kontekście kolorystyki, czasu schnięcia i parametrów drukowania.

„Sensient to firma, która osiągnęła pozycję czołowego gracza w kontekście rozwijania i produkcji innowacyjnych farb do druku cyfrowego. Jej doświadczenia i potencjał wytwórczy w obszarze tekstyliów – przy wsparciu ze strony Sun Chemical – pozwolą wzmocnić i zwiększyć jej ofertę skierowaną do naszych klientów i partnerów biznesowych – mówi Peter Saunders, Global Director w dziale Digital Business firmy Sun Chemical.

– Dostrzegamy potencjał wzrostu jeżeli chodzi o rynek cyfrowego drukowania na tekstyliach, ale rozumiemy też oczekiwania względem wysokiej jakości proekologicznych rozwiązań dedykowanych temu segmentowi rynkowemu. Dzięki przejęciu Sensient Imaging Technologies możemy zapewnić klientom z całego świata dostęp do najlepszych w swojej klasie produktów, dedykowanych wszystkim aplikacjom tekstylnym”…

Źródło: Sun Chemical

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów