Stora Enso sponsorem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym

Stora Enso poinformowała o kontynuowaniu współpracy z organizatorami Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, jakie odbędą się w Planicy (Słowenia) w 2023 oraz w Trondheim (Norwegia) w 2025 roku. Będzie to już piąte i szóste z rzędu globalne wydarzenie organizowane przez FIS, w którym skandynawski koncern weźmie udział w roli sponsora rzeczowego.

Firma wspiera też najbliższą edycję mistrzostw, które odbędą się jeszcze w tym roku w Oberstdorfie (Niemcy). Wcześniej wystąpiła w roli sponsora głównego podczas edycji tej imprezy, zorganizowanej w Falun (Szwecja, 2015) oraz jako sponsor rzeczowy – w Lahti (Finlandia, 2017) i Seefeld (Austria, 2019).

„Jesteśmy podekscytowani przedłużeniem do 2025 roku współpracy w roli sponsora ze Światową Federacją Narciarską (FIS) organizowanych przez nią Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Nasze odnawialnie produkty, wykonane na bazie drewna, to dla nas znakomita okazja, by wesprzeć te wydarzenia pod względem ich proekologiczności” – mówi Annica Bresky, prezes i CEO Stora Enso.

Jak podkreśla firma, rozwiązania Stora Enso są bardziej przyjazne dla środowiska i generują niższy ślad węglowy w porównaniu z wieloma produktami wykonanymi na bazie surowców kopalnych. Podczas wszystkich ww. wydarzeń będzie je promować w wielu miejscach i w ramach różnych zastosowań.

Będą one wykorzystane przy konstruowaniu drewnianych budynków, a także produkcji kartonów na soki, kubków i worków papierowych, opakowań pudełkowych na medale, jak również przy tworzeniu podiów i nagród dla uczestników mistrzostw. Oferując swoje doświadczenie i wiedzę, firma ma zamiar tym samym przyczynić się do większej proekologiczności imprez, co wpisuje się w realizowane i wspierane przez nią założenia gospodarki o obiegu zamkniętym.

„Stora Enso jest wzorcowym sponsorem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, który aktywnie wspiera lokalne komitety organizacyjne FIS w zakresie różnych inicjatyw środowiskowych zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Jest nam bardzo miło, że Stora Enso zdecydowała się przedłużyć współpracę z nami aż do roku 2025. Przyświecająca jej działalności polityka proekologiczna i podejmowane w jej ramach działania będą miały tym samym szansę świecić pełnym blaskiem podczas edycji mistrzostw w Planicy i w Trondheim – w obu przypadkach przyjazność dla środowiska będzie jednym z priorytetów, współtworząc DNA mistrzostw. Jest to znakomita wiadomość dla obu stron” – mówi Sarah Lewis, sekretarz generalny Międzynarodowej Organizacji Narciarskiej.

„Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym to znakomita okazja, by zwiększyć rozpoznawalność marki przy jednoczesnej promocji korzyści związanych z wykorzystaniem produktów niezawierających paliw kopalnych, a przy tym odzyskiwalnych, co łączy się z walką z globalnym ociepleniem. Wraz z Międzynarodową Organizacją Narciarską i lokalnymi komitetami organizacyjnymi jesteśmy w pełni gotowi, by wspólnie współtworzyć lepszą, bardziej ekologiczną przyszłość” – dodaje Annica Bresky.

Źródło: Stora Enso

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów