Stół tnący PFi B3 z innowacyjnym oprogramowaniem

- Reklama -

W ofercie firmy Duplo pojawił się nowy stół tnący PFi B3 oraz dedykowane mu oprogramowanie sterujące, co ma wyróżnić to rozwiązanie spośród innych ofert rynkowych.

Urządzenie przeznaczone jest do tworzenia krótkich serii personalizowanych opakowań, wycinanych etykiet, kart, naklejek o nietypowych kształtach, bez konieczności tworzenia wykrojników. Pracy urządzenia można się przyjrzeć bliżej, oglądając film zamieszczony pod linkiem WWW.

„Stół tnący PFi B3 to nowa propozycja w naszej ofercie – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska. – Tym, co z pewnością ją wyróżnia jest dedykowane urządzeniu oprogramowanie sterujące, które firma Duplo stworzyła we współpracy z jednym z jej partnerów. Software ten znacznie bardziej ułatwia i przyśpiesza pracę niż ma to miejsce w maszynach, w których stosowane jest oprogramowanie innych producentów m.in. z Dalekiego Wschodu. Szerokie możliwości tego rozwiązania powodują, że może ono być doskonałym narzędziem zarówno dla małych drukarń jak i większych przedsiębiorstw poligraficznych”.

Płaski stół (dostarczany z czterema narzędziami do cięcia i z krążkiem bigującym) oraz technologia cięcia cyfrowego  umożliwiają użytkownikom PFi B3 produkcję krótkich serii różnego rodzaju produktów z prędkością do 800 mm na sekundę. Narzędzia tnące, nacinające i bigujące obsługują podłoża takie jak papier (w tym foliowany, samoprzylepny i syntetyczny) czy karton do 1,5 mm grubości.

Maszyna posiada automatyczny system pobierania (każdy arkusz jest tu separowany powietrzem i zostaje przeniesiony na stół tnący), a także podajnik, na który operator maszyny może w trakcie jej pracy dokładać kolejne arkusze. Jak podaje producent w każdym rogu arkusza powinny być wydrukowane znaczniki pasowania oraz – w lewym górnym rogu, obok pierwszego znacznika – kod QR, które odczyta kamera, dzięki czemu rozpocznie się automatycznie proces cięcia. Odczyta ona również znaczniki i automatycznie skompensuje przesunięcie obrazu. Urządzenie zapewnia cięcie z tolerancją +/- 0,3 mm.

Gabriela Swat

„Użytkownicy otrzymują więc od nas proste rozwiązanie, które może znacząco poprawić wydajność procesu produkcyjnego w ich zakładach” – mówi Gabriela Swat.

Nowe oprogramowanie sterujące

PFi B3 wspiera dedykowane mu i stworzone specjalnie dla niego przez firmę Duplo i jej partnera oprogramowanie sterujące – PFi Connect. Wykorzystując je głowica z narzędziami podąża za liniami narysowanymi w pliku wektorowym (stworzonym wcześniej w programie Adobe Illustrator lub Corel Draw i wyeksportowanym do żądanego formatu, a następnie wgranym do oprogramowania PFi Connect) tnąc, nacinając i bigując prace do żądanego kształtu. Podczas tego procesu arkusz pozostaje w miejscu na pasie transportowym z podsysem.

Wszystkich zainteresowanych tym oraz innymi urządzeniami ze swojej oferty, firma Duplo Polska zaprasza do kontaktu WWW.

Źródło: Duplo Polska

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?