Speedmaster 2020 w Preston Packaging

- Reklama -

24 września w Preston Packaging z podpoznańskiej Dąbrowy odbyło się oficjalne przedstawienie nowej siedmiokolorowej maszyny offsetowej Heidelberg Speedmaster XL 106-7+LYYL. O tej inwestycji pisaliśmy na naszych łamach jesienią zeszłego roku, wtedy z okazji podpisania kontraktu. Teraz mieliśmy okazję wziąć udział w oficjalnej prezentacji modelu maszyny, która od kilkunastu tygodni spełnia swoje zadania produkcyjne.

Organizatorzy spotkania podnieśli poprzeczkę w formie przekazania informacji o tym wydarzeniu. Całość była transmitowana online, a następnie odbyła się konferencja prasowa, z której relację przedstawimy Państwu w wydaniu październikowym czasopisma Świat Poligrafii Professional.

Od lewej: Stanisław Karoński i Krzysztof Pindral tuż przed rozpoczęciem transmisji online

O Preston Packaging… firma specjalizuje się w obsłudze branży farmaceutycznej i kosmetycznej oraz producentów suplementów diety w zakresie opakowań jednostkowych z tektury litej, ulotkach informacyjnych oraz instrukcjach produktowych. Drukarnia stale poszerza portfolio swoich produktów oferowanych klientom, a częścią jej strategii jest poszukiwanie nowych nisz i rynków. Niebagatelną kwestią jest również stałe podnoszenie niezawodności produkcji, automatyzacji procesów oraz standardów jakości przy zachowaniu zrównoważonego rozwoju firmy.

Od lewej: Filip i Stanisław Karońscy, Krzysztof Pindral

O inwestycji… Heidelberg Speedmaster XL 106-7+LYYL, który pojawił się w drukarni, wyposażony jest w system lakierowania oraz podwójny system suszenia pośredniego, przystosowanej do pracy w trybie UV jak i konwencjonalnym. Pozwala na pracę z maksymalną prędkością do 18 tys. arkuszy na godzinę. Maksymalny format arkusza to 106 x 75 cm. Zarówno podniesienie wydajności produkcji oraz możliwość skorzystania z większego formatu arkusza było ważne dla drukarni.

Maszyna wyposażona jest m.in. w pulpit sterowania Prinect Press Center XL 2 z ekranem Wallscreen XL oraz unikalne oprogramowanie Intellistart 2 do zarządzania zmianą zleceń, co w sposób istotny wpływa na efektywność wykorzystania maszyny i optymalizację czasów narządu, a także ułatwia i upraszcza pracę operatora.

Prezentacje online

Maszyna może pracować w trybie drukowania autonomicznego Push to Stop. Na liście wyposażenia jest moduł Color Fast Solution redukujący ilość makulatury i czuwający nad balansem farba-woda. Nakładak Preset Plus zapewnia stabilność pracy przy najwyższych prędkościach i zróżnicowanych podłożach i posiada mechaniczną oraz ultradźwiękową kontrolę podwójnych arkuszy.

Zamówiona maszyna wyposażona będzie także w pełni automatyczny system sekwencyjnej wymiany form drukowych AutoPlate Pro, automatyczne mycie wałków farbowych, gum i cylindrów dociskowych, zintegrowane zespoły farbowo-zwilżające HyColor z systemem Vario (zbieranie zanieczyszczeń z płyty), komplety wałków farbowych UV MIX do pracy z farbami UV i farbami konwencjonalnymi dla całej maszyny.

System lakierowania z CoatingStar Compact z możliwością zastosowania większości typów lakierów dyspersyjnych, UV i metalicznych. System Suszenia DryStar LYYL z kasetami IR i nadmuchem gorącego powietrza, DryStar UV CAN z kasetami IR, UV i nadmuchem gorącego powietrza oraz kasetami suszenia pośredniego DryStar UV.

Wykładanie Preset Plus z pakietem rozwiązań automatyzujących przestawianie wykładania oraz optymalizujących drogę podłoża drukowego dostosowując się do maksymalnych prędkości w zadanych grubościami podłoży drukowych.

W konfiguracji maszyny nie zabrakło najwyższej klasy systemu do spektrofotometrycznej kontroli arkusza bezpośrednio w maszynie drukującej Prinect Inpress Control (pomiar farb CMYK, kolorów specjalnych oraz pasowania).

Więcej w najbliższym wydaniu czasopisma…

Źródło: Heidelberg Polska

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?