Seria Ricoh Pro™ C9200 w drukarni TOTEM.COM.PL

- Reklama -

Drukarnia Totem.com.pl ponownie zdecydowała się na instalację produkcyjnych cyfrowych systemów drukujących na papier cięty od Ricoh. Nowe modele z serii Pro™ C9200 zastąpiły dwa systemy z poprzedniej edycji – Pro™ C9100. Rozwiązania Ricoh są wykorzystywane m.in. do druku wymagających okładek – dotyczy to głównie prac niskonakładowych.

– Świetna jakość obrazowania i wysoka wydajność systemów to główne powody wyboru rozwiązań Ricoh – powiedział Michał Rejnowski, Prezes drukarni Totem. – Kolejnym jest zdolność do szybkiego uszlachetniania wydruków. Ta cecha jest dla nas niezwykle istotna. Tonery chemiczne zastosowane w serii Ricoh Pro™ C9200 powodują, że wykonane na nich wydruki można laminować i lakierować zarówno na zimno, jak i na gorąco (także w naszej najnowszej cyfrowej technologii uszlachetniania druków 3D Touch) od razu po procesie druku, bez zbędnych strat czasowych – dodał.

Seria Pro™ C9200 oferuje wysoką jakość obrazu i precyzyjną registrację. Maszyny można bardzo dobrze zintegrować w hybrydowym środowisku pracy. Ta cecha była bardzo ważna dla drukarni Totem w której stanowi bardzo dobre uzupełnienie dla maszyn atramentowych. System cechuje wysoka wydajność. Drukuje z prędkością do 135 arkuszy A4 na minutę niezależnie od stosowanej gramatury. Seria Pro™ C9200 obsługuje rozszerzoną bibliotekę mediów o maksymalnej gramaturze do 450 g/m2 oraz umożliwia druk na długich arkuszach (do 1030 mm w dupleksie oraz 1260 mm w druku jednostronnym).

Precyzyjna kalibracja kolorów

W serii Pro™ C9200 położono duży nacisk na spójność kolorystyczną realizowanych prac. Dzięki wbudowanemu spektrometrowi Ricoh Pro™ C9200 samo się kalibruje. Natomiast nowa technologia Auto Colour Diagnosis wychwytuje nawet najmniejsze wahania tonów i pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu spójności kolorystycznej. Pozwala to uzyskanie wysokiej jakości i przyśpieszenie procesu produkcyjnego.

Źródło: Ricoh

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?