Screen PacJet FL830 z wykorzystaniem atramentów wodnych

SCREEN Graphic Solutions zakończył prace nad PacJet FL830, nowym szybkim systemem opartym na technice druku z wykorzystaniem atramentów wodnych. Został on zaprojektowany specjalnie na rynek opakowań elastycznych. Komercyjne wprowadzenie PacJet FL830 na rynek planowane jest na przestrzeni marca 2021 r.

W ostatnich latach w branży opakowań nastąpił znaczny rozwój kierunku przechodzenia z opakowań twardych, takich jak puszki i pojemniki szklane, na opakowania elastyczne, oferujące  zarówno wyjątkową lekkość, jak i zwiększoną funkcjonalność.

Także w  branży poligraficznej na segment opakowań elastycznych mają wpływ ciągłe zmiany stylu życia konsumentów, a także dywersyfikacja technik marketingowych. Trendy te powodują rosnące zapotrzebowanie na zróżnicowane możliwości drukowania małych partii, przy znacznie krótszych czasach realizacji oraz większej personalizacji zleceń.

W odpowiedzi na potrzeby rynku,  firmy poligraficzne w niektórych obszarach zaczęły wprowadzać rozwiązania oparte na systemach cyfrowych. Ograniczenia tych metod przez różne czynniki, takie jak: wydajność, stabilność i przetwarzanie, ograniczały ich zastosowania jedynie do działań promocyjnych.

Ten niedobór doprowadził do rosnącego zapotrzebowania użytkowników branży na systemy cyfrowe, które są w stanie zapewnić zarówno wysoką jakość, jak i szybką przepustowość dla aplikacji produkcyjnych w pełnej skali. Odpowiedzią na te trendy,  jest opracowane  przez SCREEN GA we współpracy z SCREEN Holdings urządzenie PacJet FL830.

PacJet FL830 to nowy, szybki, system oparty na technice drukowania z wykorzystaniem atramentów na bazie wody, został specjalnie zaprojektowany z myślą o opakowanych elastycznych. Może obsługiwać podłoża o szerokości do 830 milimetrów, przy dominujących w branży prędkościach do 75 metrów na minutę.

PacJet FL830  jest również w stanie drukować w rozdzielczości 1200 dpi przy użyciu atramentów CMYK oraz koloru białego, które są zgodne z odpowiednimi przepisami bezpieczeństwa żywności. Dzięki tym cechom zapewnia on zarówno doskonałe bezpieczeństwo, jak i bogatą kolorystykę, która jest niezbędna dla przemysłu spożywczego.

Dzięki wyjątkowej jakości i wydajności PacJet FL830 jest w stanie zaspokoić różnorodne potrzeby związane drukiem, od zastosowań promocyjnych po druk produkcyjny. System charakteryzuje się  wyjątkową szybkością reakcji na małe partie o długości mniejszej niż 4000 metrów, co bywa problematyczne w przypadku konwencjonalnych metod produkcji analogowej. Obecnie PacJet FL830  obsługuje zarówno nośniki PET, jak i OPP, a SCREEN GA pracuje nad dalszym rozszerzaniem kompatybilności w oparciu o wymagania branżowe.

SCREEN GA zamierza kontynuować rozwój własnych produktów i rozwiązań stworzonych specjalnie dla branży drukowania opakowań. Dzięki tym staraniom firma ma nadzieję sprostać zmieniającym się potrzebom rynku, przyczyniając się jednocześnie do ogólnego wzrostu tego segmentu.

Źródło: Reprograf-Grafikus

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Więcej