Przedstawiamy nową RMGT 970 A1-plus

- Reklama -

Przygotowując się do targów DRUPA, RMGT przygotowało premierę RMGT 970, który posiada wiele zaawansowanych funkcji opartych na modelach 920/940, znanych z najwyższej jakości i produktywności.

W obliczu rosnących kosztów papieru i materiałów eksploatacyjnych maszyna drukująca RMGT 970 jest doskonale przygotowana do sprostania potrzebom czasu, obsługując najpopularniejsze rozmiary papieru A1-plus używane na całym świecie.

Większa wszechstronność

Przy maksymalnym rozmiarze papieru 650 x 965 mm RMGT 970 może obsługiwać formaty 640 x 900, 650 x 920 i 650 x 950 popularne w Europie i Australii; popularny w Ameryce Północnej rozmiar papieru 635 x 965 mm (25 x 38 cali); oraz papier o rozmiarze 636 x 939 mm popularny w Japonii i Korei. Maksymalny obszar zadruku 640 x 930 mm (630 x 930 mm dla odwracania) zapewnia wystarczającą ilość miejsca na marginesy do drukowania paska kolorów i znaczników regulacji rejestru PQS-D. Oprócz drukowania 8 stron na arkuszu (A4), nowy model 970 może również obsługiwać szeroki zakres druku wielokrotnego na arkuszach o niestandardowych rozmiarach.

Wyjątkowa wydajność kosztowa zwiększa rentowność

W porównaniu z maszynami formatu B1 (40 cali) model 970 charakteryzuje się znacznie niższymi kosztami płyt i znacznie niższym zużyciem energii. Kompaktowa konstrukcja oszczędzająca miejsce zapewnia bardziej komfortowe środowisko pracy i umożliwia efektywne wykorzystanie cennej przestrzeni drukarni. (Koszty płyt są zmniejszone o około 20%, zużycie energii o około 34%, a przestrzeń montażowa o około 30%. * )

* Na podstawie badań własnych RMGT

Prędkości do 15 000 SPH

Wyposażone w urządzenie odwracające o podwójnej i pojedynczej średnicy cylindra, wymienne urządzenia odwracające umożliwiają doskonalenie z prędkością do 15 000 SPH, co zapewnia wyższą wydajność. Ponadto zainstalowanie urządzeń do utwardzania LED-UV w sekcjach odwracających i dostawczych umożliwia natychmiastowe uszlachetnianie, eliminując konieczność czekania przed przystąpieniem do procesów post-press i zaspokajając zapotrzebowanie na krótsze czasy realizacji.

Zróżnicowana oferta z dużymi możliwościami

Linia modeli RMGT 970 obejmuje proste maszyny drukujące i konwertowalne do nadruku w zakresie od 2 do 10 kolorów. Można również zainstalować jednostki powlekające. Podajnik o dużej pojemności i stosy dostawcze, a także nowo zaprojektowane większe średnice cylindrów zwiększają możliwości drukowania na ciężkich materiałach.

Drukowanie w trybie Smart Assist zwiększa szybkość pracy w przypadku ciągłego drukowania krótkich serii

Dzięki nowo opracowanym funkcjom Smart Assist Printing * wystarczy dotknąć panelu operacyjnego, a cały proces drukowania – od wstępnych ustawień farby, czyszczenia obciągów i zmiany płyty po drukowanie testowe, wyrównanie pasów, regulację gęstości i drukowanie produkcyjne, odbywa się w pełni automatycznie. Rezultatem jest znacznie wyższa prędkość pracy maszyny w przypadku ciągłego drukowania w krótkich seriach, wymagającego częstej zmiany pracy.

* Obecnie w trakcie opracowywania.

System kontroli jakości druku PQS-D (I + C + R) (opcja)

Kamera CCD zainstalowana na maszynie rejestruje obrazy zadrukowanych arkuszy podczas drukowania w celu kontroli jakości druku w trybie inline, eliminując konieczność wyjmowania zadrukowanych arkuszy w celu sprawdzenia w trybie offline. Oprócz ograniczenia marnotrawstwa papieru i poprawy jakości, PQS-D ułatwia również automatyzację zadań drukowania.

Automatyczna zmiana płyt wyposażona w bezgiętkowy zacisk płyt

Dostępne są trzy systemy automatycznej wymiany płyt: półautomatyczny zmieniacz płyt SPC (wyposażenie standardowe), w pełni automatyczny zmieniacz płyt FPC (opcja) oraz w pełni automatyczny zmieniacz płyt symultanicznych Smart-FPC (opcja). Wszystkie trzy systemy wymiany płyt są wyposażone w bezgiętkowy zacisk do płyt, który eliminuje konieczność ich zginania.

Przyjazne dla użytkownika panele z ekranem dotykowym podajnika i sekcji podawczej

Za pomocą panelu dotykowego można wykonywać różne operacje, ustawienia i kontrole sekcji podajnika, w tym rozpoczęcie drukowania, ustawienia licznika, wstępne ustawienia powietrza podajnika (opcjonalne) i sprawdzanie czasu. Ustawienia sekcji podawczej, takie jak regulacja prowadnicy tylnej i prowadnicy bocznej, a także regulacja głośności podczas podawania są również wykonywane za pomocą panelu dotykowego, co znacznie upraszcza zadania sekcji podawczej. Oba panele operacyjne są wyposażone w wyświetlacze z opisem błędów i inne funkcje monitorujące, pomagające operatorowi maszyny.

I jak zawsze… to nie wszystko.

Wyłącznym przedstawicielem w Polsce firmy RMGT jest firma Derya z Tych.

Źródło: RMGT

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?