Print Media Industry Climate Report

Już od wielu lat produkowane przez Heidelberga  maszyny mają możliwość komunikować się i przekazywać dane poprzez sieć globalną, co pozwala klientom na zdalne monitorowanie ich stanu, monitorowanie procesów, stanu realizowanych zleceń oraz poprawę ogólnej wydajności swoich drukarni. Bogactwo informacji połączonych maszyn, wraz z dostępem do innych danych branżowych, pozwala również Heidelbergowi na ocenę klimatu branży poligraficznej w dowolnym momencie.

Raport taki (Print Media Industry Climate Report) został opracowany w kwietniu 2020 r. na prośbę wielu naszych klientów, z myślą o tym aby pomóc im lepiej zrozumieć, które segmenty rynku i kraje są najbardziej dotknięte pandemią COVID-19.

Raport powstał z wykorzystaniem wielu źródeł. 

Pierwsze z nich to Heidelberg Cloud czyli reprezentatywna grupa połączonych przez sieć globalną arkuszowych maszyn offsetowych,  zapewniająca podstawowe informacje rynkowe dotyczące produkcji według kraju i segmentu na całym świecie. Ponadto dane te zostały powiązane przez ekspertów firmy Heidelberg z danymi znajdującymi się w Heidelberg Cloud na temat innych linii produktów, takich jak naświetlarki CtP i złamywarki, po to aby uwzględnić pełen łańcuch wartości drukarni związany z całością procesów.

Drugie źródło to dane Covid-19 publikowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Kolejnym źródłem są dane makroekonomiczne publikowane przez portal IHS Markit.

I oczywiście wyniki badań różnych stowarzyszeń branżowych. Heidelberg udostępnia dwa raporty. Jeden związany z segmentem drukarń akcydensowych, a drugi związany z segmentem drukarń opakowaniowych. Raport dostępny jest w postaci interaktywnej z możliwością podglądu sytuacji w czasie na stronie WWW.

Źródło: Heidelberg Polska

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Więcej