Ponad 100 zespołów drukujących Rapida użytkowanych w firme Parksons Packaging

- Reklama -

Firma Parksons Packaging należy do największych producentów opakowań w Indiach. Oprócz siedziby głównej w Bombaju, firma prezesa Ramesha Kejriwala dysponuje pięcioma najnowocześniejszymi zakładami produkcyjnymi rozmieszczonymi na całym subkontynencie. Niedawno firma uruchomiła maszynę Rapida 76. Oznacza to, że u indyjskiego giganta opakowaniowego produkuje teraz dokładnie 101 jednostek drukujących i lakierujących firmy Koenig & Bauer.

Offsetowe maszyny arkuszowe Rapida pojawiły się w przedsiębiorstwie w 2005 roku. Wtedy przedsiębiorstwo Parksons Packaging poszukiwało maszyn do produkcji w technologii UV. Maszyna Rapida 105 ze swoimi zespołami suszącymi o wymiennych pozycjach wyznaczała wówczas standardy druku nie tylko w firmie Parksons, ale także produkcji UV w całych Indiach.

Następnie pojawiły się maszyny Rapida 106 – siedmio- i ośmiokolorowa oraz jeszcze jedna, wyposażona w zespół do podwójnego lakierowania. Dodatkowo od początku 2020 roku w firmie produkuje pierwsza maszyna Rapida 76 – w wariancie sześciokolorowym z wieżą lakierującą oraz przedłużeniem wykładania.

Zmieniające się wymagania rynku spowodowały, że w firmie Parksons Packaging pojawiła się konieczność instalacji, obok urządzeń pracujących w zakresie średnich formatów, także maszyny półformatowej. Rapida 76 została wybrana ze względu na jej wysoką wydajność produkcyjną oraz niewielkie zapotrzebowanie powierzchni. Dodatkową zaletą są krótkie czasy zmian zleceń – szczególnie przy zastosowaniu DriveTronic SPC – oraz powiększony format arkusza.

Krótkie czasy zmiany zleceń oraz wysoka wydajność produkcyjna

Możliwość wysprzęglania pojedynczych zespołów farbowych, unikatową cechę maszyn Rapida, Ramesh Kejriwal komentuje w następujący sposób: „Możemy przygotowywać nieużywane zespoły drukujące do kolejnego zlecenia podczas pracy maszyny. Poza tym rozwiązanie to pozwala na oszczędzanie wałków farbowych.“

Kejriwal poświadcza również wysoką wydajność pozostałych maszyn Rapida: „Dzięki rozwiązaniu DriveTronic SPC czasy narządzania redukują się o 30 do 40 procent. Liczba zleceń, jakie produkujemy na nowych maszynach, wzrosła o 30 do 35 procent.“

Średnio rzecz biorąc jedna z nowych maszyn Rapida zastępuje dwa starsze modele. Wysoka wydajność powoduje także redukcję ilości makulatury. Drukarnia opakowaniowa jest bardzo zadowolona z zakupionych maszyn, oferowanej przez nie jakości druku oraz procesu ich instalacji i uruchomienia.  Dzięki współpracy dla każdej maszyny tworzony jest kompletny pakiet, który gwarantuje spełnienie najważniejszego kryterium technicznego: kryterium dotyczącego wydajności.

Pudełka składane we wszystkich wymiarach

Wszystkie zakłady Parksons Packaging koncentrują się na produkcji pudełek składanych. Firma ma do dyspozycji 22 linie produkcyjne do druku offsetowego, z czego 13 firmy Koenig & Bauer, oraz jedną linię do druku cyfrowego. Pomiędzy poszczególnymi zakładami istnieją jednak różnice i da się dostrzec specjalizacje. Druk cyfrowy i sitodruk oraz produkcja opakowań dla przemysłu farmaceutycznego zlokalizowane są w zakładzie w Daman. Fabryka w Pantnagar specjalizuje się w opakowaniach uszlachetnianych za pomocą wysokiej jakości folii na zimno. W Chakan powstają kartony przeznaczone do napoi. Pozostałe zakłady produkcyjne znajdują się w Sricity i Guwahati.

Dzięki swoim licznym lokalizacjom przedsiębiorstwo Parksons Packaging zaopatruje wszystkie części kraju w szeroką gamę produktów opakowaniowych, prowadzi także szerokie działania eksportowe. W palecie produktów znajdują się kartony typu mono, kartony kaszerowane w technologii druku offsetowego oraz wyściełane, opakowania transportowe i handlowe, displaye, opakowania reklamowe oraz prezentowe, szeroka gama opakowań specjalnych, kartony do napojów oraz opakowania typu blister. Specjalnością przedsiębiorstwa są opakowania z częścią wysuwaną.

W 2019 r. obroty Parksons Packaging wynosiły w przybliżeniu ok. 150 mln euro. Firma produkuje prawie 18 000 różnych artykułów, przetwarzając rocznie około 100 000 ton papieru i tektury. Ponad 1.700 pracowników pracuje na powierzchni produkcyjnej prawie 100.000 m2.

Polecana strona: www.parksionspackaging.com

Źródło: Koenig & Bauer

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?