Podsumowanie Webinar FINAT na temat COVID19

Etykiety samoprzylepne i związane z nimi opakowania krótkoseryjne są podstawowym wymogiem ciągłego przepływu produktów spożywczych i medycznych. Stanowią one część infrastruktury krytycznej, która jest niezbędna do opanowania kryzysu COVID19.

Etykiety i technologia etykietowania są istotną cechą łańcucha dostaw żywności i produktów medycznych. Dostarczają one podstawowych informacji o produkcie na półce sklepowej i w gospodarstwie domowym konsumenta po zakupie.  Oferują firmom farmaceutycznym i lekarzom możliwość dostarczenia indywidualnych informacji dla poszczególnych pacjentów oraz ułatwiają śledzenie i wyszukiwanie towarów w całym łańcuchu dostaw.

Po wybuchu epidemii COVID19 i związanych z tym działań w zakresie zdrowia publicznego, firmy farmaceutyczne podejmują działania mające na celu ograniczenie ryzyka dla dobra swoich pracowników i ciągłości ich działalności. Wraz z krajowymi stowarzyszeniami i innymi stowarzyszeniami, FINAT wspierał członków społeczności znakującej informacjami, ostatnio za pomocą seminarium internetowego w dniu 31 marca, które miało na celu ocenę sytuacji w całej Europie i zbadanie możliwych dalszych działań wspierających przemysł.

Przyjmowanie środków publicznych

FINAT popiera również oświadczenia różnych organizacji branżowych wzywające do zapewnienia nieprzerwanego transgranicznego transportu surowców, towarów i opakowań, a także stałej dostępności podstawowych surowców i chemikaliów.

Dyrektor zarządzający FINAT, Jules Lejeune, komentuje: “Kilka krajów wyraźnie lub domyślnie zadeklarowało, że etykiety i opakowania stanowią zasadniczą część infrastruktury krytycznej dla łańcucha dostaw żywności i produktów medycznych. Z zadowoleniem przyjmujemy również nowe “Wytyczne dotyczące zarządzania granicami” Komisji Europejskiej, wprowadzające przepisy ruchu dla niezbędnego transportu towarów. Oczekujemy jednak jeszcze bardziej skoordynowanych środków na szczeblu europejskim, w celu ograniczenia skutków gospodarczych tego kryzysu. W Europie, zarówno rządy, przemysł, jak i pracownicy, wszyscy jesteśmy w tym razem”.

Zaangażowany we wspieranie infrastruktury krytycznej

Pan Lejeune podsumowuje: „Europejski przemysł etykiet i wąskiej wstęgi jest mocno zaangażowany w odgrywanie swojej roli w infrastrukturze krytycznej. Jednak obecnie europejski łańcuch wartości marek stoi przed poważnymi wyzwaniami, ponieważ firmy starają się nadążyć za nadmiernym popytem krótkoterminowym z powodu gromadzenia zapasów, podczas gdy jednocześnie firmy radzą sobie z niedoborami siły roboczej i ograniczeniami dostępności surowców krytycznych w materiały i chemikalia w procesie produkcyjnym. ”

Źródło: FINAT

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów