Pierwsi z Agfa Jeti Tauro 3300 LED z opcją „master roll-to-roll”

Firma Fud-Men z Jaworzna, specjalizująca się w produkcji różnego rodzaju wyrobów dekoracyjnych na bazie mediów giętkich i sztywnych, stała się pierwszym w Polsce użytkownikiem hybrydowego plotera Jeti Tauro H3300 LED z opcją „master roll-to-roll” (dedykowaną produkcji wysokonakładowej, umożliwiającą również zadrukowywanie dwóch zwojów z materiałem jednocześnie).

Maszyna zastąpiła nieco mniejszy model – Jeti Tauro H2500, którego producentem i dostawcą również była Agfa. Nowa inwestycja oznacza dla firmy Fud-Men znaczne zwiększenie wydajności w kontekście bezpośredniego zadrukowywania podłoży giętkich (stanowiących większość prac realizowanych w urządzeniu), a także sztywnych. W przypadku tych drugich Jeti Tauro H3300 LED jest jedynym rozwiązaniem im dedykowanym, użytkowanym przez to przedsiębiorstwo.

„Współpracując od niemal 25 lat ze szwedzkim koncernem IKEA, ale też obsługując w mniejszym stopniu innych zleceniodawców, musimy stale modernizować i rozwijać nasz park sprzętowy – mówi Jarosław Fudała, jeden ze współwłaścicieli firmy Fud-Men. – Nasz strategiczny partner wciąż wprowadza do swojego portfolio nowe produkty, wykorzystując różnorodne podłoża, gdzie nadruk stanowi nieodłączną część projektu.

Są wśród nich także wymagające prace, do których wykonania niezbędne są maszyny o najwyższej jakości i precyzji. Z myślą o takowych kilka lat temu zakupiliśmy ploter Jeti Tauro H2500, który sprawdzał się bardzo dobrze przez cały okres jego eksploatacji. Pozytywne z nim doświadczenia, jak również nienaganna współpraca z firmą Agfa i zapewniany przez nią poziom serwisu, miały duży wpływ na decyzję o ponownej inwestycji w urządzenie tego producenta”.

Krzysztof Maciejewski, prokurent w firmie Fud-Men, dodaje: „O wymianie maszyny na szerszą zdecydowała specyfika naszej produkcji i wyższy poziom wydajności, jaki uzyskaliśmy dzięki tej inwestycji. Bardzo w tym pomaga opcja „master roll-to-roll”, gdyż możemy dzięki niej realizować prace wysokonakładowe ze zwoju o długości do 300 m, a także zadrukowywać dwie role z materiałem o szerokości 1,6 m, na której najczęściej bazujemy.

Już tylko ten parametr – większa szerokość urządzenia – spowodował, że maszyna pozwala w tym samym czasie zadrukować dwa razy więcej podłoży giętkich. A warto dodać, że stanowią one większość wykorzystywanych tu podłoży – drukujemy m.in. na tkaninach typu canvas czy papierach. Na uwagę zasługuje też udoskonalona opcja aplikowania koloru białego, która umożliwia produkcję z taką samą prędkością jak przy standardowym trybie CMYK, oraz nowej generacji atramenty UV LED, jakie stworzono z myślą o tym urządzeniu”.

Jarosław Fudała, dodaje, że Fud-Men, współpracując z międzynarodową marką jaką jest IKEA, musi spełniać szereg rygorystycznych kryteriów, których oczekuje od swoich partnerów biznesowych szwedzki koncern. Wiele z nich dotyczy działań zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju.

Jak podkreśla Adriana Piotrowska-Ineksiak, regionalny szef sprzedaży w polskim oddziale firmy Agfa, ploter Jeti Tauro H3300 LED wspiera klienta w sprostaniu tym wymaganiom: „Znajdujące w nim zastosowanie atramenty Anuvia posiadają proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold, który jest przyznawany rozwiązaniom spełniającym najbardziej rygorystyczne standardy w kontekście emisji środków chemicznych do atmosfery i pomagającym zredukować poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, jak również zminimalizować ryzyko narażenia na czynniki chemiczne. Potwierdza on, że nasze atramenty są w pełni bezpieczne w kontekście aplikacji wewnętrznych, np. materiałów dekoracyjnych, w jakich specjalizuje się firma Fud-Men”.

Przewagą modelu Jeti Tauro H3300 LED nad wcześniejszym urządzeniem, poza wcześniej wspomnianymi aspektami, jest też zastosowana w nim technologia UV LED. „Przynosi ona użytkownikom bardzo dużo korzyści – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak. – Zastąpienie lamp rtęciowych promiennikami UV LED zredukowało ilość energii niezbędnej do pracy urządzenia, m.in. wyeliminowany został czas potrzebny na jego rozgrzewanie i schładzanie. Co równie istotne, maszyna umożliwia dzięki temu zastosowanie o wiele szerszego spektrum podłoży, także termoczułych”.

Krzysztof Maciejewski potwierdza: „To bardzo ważny aspekt w kontekście tkanin canvas oraz folii PP czy PE, które są wrażliwe na wysokie temperatury. Technologia UV LED jest w tym kontekście nieoceniona, gdyż pozwala bez żadnego ryzyka aplikować tego typu podłoża do maszyny”.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów