Okiem użytkownika!

- Reklama -

Okiem użytkownika, to tylko nawiązanie do tego, co zrealizowaliśmy w ostatnich kilku tygodniach. Zgodnie z Waszą sugestią podeszliśmy bardzo poważnie do przebudowy serwisu informacyjnego, dokładnie tego, który właśnie oglądacie.

Zdalna praca, to trochę czasu na coś, co w normalnych warunkach zajęłoby wiele tygodni. A przyznać musimy, że nie wyobrażamy sobie, by czasopismo branżowe nie posiadało nowoczesnego serwisu informacyjnego w Internecie. Oczywiście, największym wyzwaniem było połączenie treści, które publikujemy na łamach czasopisma i tych, które publikujemy tutaj. Ale wszystko da się zrealizować. Wystarczy pomysł…

A teraz do rzeczy. Ten krótki opis, jeżeli tylko przebrniecie przez niego, pokaże Wam, jak dużo można znaleźć w tym miejscu.

Strona główna przebudowana w całości. Znajdziecie tutaj aktualne informacje publikowane w serwisie, które zawsze umieszczone są w jego górnej części. Tuż pod znajdziecie część NEWS, informacje publikowane w ostatnich godzinach lub dniach. Po prawej stronie zawsze widzicie okładkę bieżącego wydania czasopisma i po kliknięciu możecie przejść do prenumeraty, do której zawsze zapraszamy. Tuż pod nią jest formularz do zapisu na publikowanego przez naszą redakcję newslettera.

Tuż pod działem NEWS publikujemy zawsze trzy najważniejsze działy czasopisma i serwisu. DIGITAL, który grupuje tematy związane z drukiem cyfrowym i programowaniem oraz nowymi technologiami. Kolejny to OPAKOWANIA I ETYKIETY. Właściwie tytuł mówi wszystko i tak naprawdę nie ma znaczenia technologia służąca produkcji. Tutaj znajdziecie najciekawsze naszym zdaniem informacje z tego obszaru produkcji. INTROLIGATORNIA, to trzeci dział serwisu. Uważamy, że w tym obszarze drukarni dzieje się naprawdę dużo, co zresztą widać po informacjach pojawiających się w tej części.

Kiedy spojrzycie do MENU strony, u góry, zauważycie, ze każdy z tych działów posiada swoje odbicie dokładnie tutaj. Jednym kliknięciem możecie przejść od razu w obszar, który Was interesuje.

Na stronie głównej pojawił się również nowy dział STREFA EKSPERTA. To rzeczywiście nowość, na która czekaliście już od dawna. STREFA EKSPERTA, to materiały, które są publikowane w czasopiśmie, ale nie trafiały dotąd na łamy serwisu. STREFA EKSPERTA, to miejsce dla Czytelników, którzy posiadają prenumeratę czasopisma. Prenumerata oznacza, że Czytelnik posiada hasło dostępu do materiału tutaj opublikowanego. Czy warto posiadać prenumeratę czasopisma? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Klikając nazwę przejdziecie do wydzielonej części serwisu.

Strefa eksperta

 

Poniżej STREFY EKSPERTA znajdziecie już strefę redakcyjną ale z dodatkami. Informacja o prenumeracie czasopisma, czy KATALOGU BRANŻY POLIGRAFICZNEJ, który realizuje nasza redakcja. Jest tam również informacja o SPECJAŁACH STEFANA JAKUCEWICZA.

Specjały Stefana Jakucewicza

Postać, którą właściwie znają wszyscy, albo prawie wszyscy w rodzimej poligrafii. O pasjach Stefana Jakucewicza można opowiadać godzinami, ale tutaj znajdziecie coś, czego nikt inny się nie spodziewał. Przepisy na wiele różnych… specjałów. Już niedługo będzie można zamówić książkę z imienną dedykacją od autora. Zapowiada się ciekawie.

Strefa redakcyjna

Stronę główną kończy stopka z informacjami o tym, co dzieje się na bieżąco w serwisie i kontaktami do naszej redakcji. Kontakty i niektóre działy, znajdziecie również w mini menu u samej góry serwisu.

A to dopiero początek…

Poszczególne działy serwisu zostały również w całości zmienione. Zajrzyjcie w menu do NEWS. Prościej, bardziej przejrzyście i chyba to co najważniejsze, także postać mobilna jest dobrze przygotowana. Takie odświeżenie otrzymały wszystkie inne części serwisu. Jedyną jest pole po prawej, które ze względu na dział odwiedzany przez Was, posiada różną kolejność zamieszczonych informacji.

Ankiety

Nowością w tej części menu i właściwie całego serwisu jest strona ANKIETY. Pisaliśmy już wcześniej o nich. Jednak temat jest tak istotny, ważny i ciekawy, by poświęcić jemu znacznie więcej miejsca. Sami na pewno sprawdzicie. W górnym menu  pojawia się również przejście do STREFY EKSPERTA.

Strefa eksperta

Nie sposób może opisać wszystkich zmian krótko i treściwie, tak by Was zachęcić do zajrzenia w każdy zakątek serwisu, ale mamy nadzieję, że chociaż tak okrojony opis pozwoli Wam zainteresować się naszymi możliwościami. Aha, jest jeszcze w menu głównym przejście do wewnętrznej wyszukiwarki… pod lupą!

A też nieco o postach…

W ostatnim roku opublikowaliśmy ich 1501 !!! To dość dużo. Mówimy tylko o jednym roku. Posty są bardzo prosto skonstruowane. Każda informacja z działu to post – to tylko tak dla wyjaśnienia, gdyby jeszcze ktoś nie wiedział :–)).

Zajrzyjcie, post posiada tytuł, treść, przejście do portali społecznościowych, możecie go również wysłać swoim znajomym z pracy itd. Post posiada również na końcu bezpośrednie przełączenie do ankiety. Zaś zupełnie pod nim, znajdziecie również szybkie skróty do informacji poprzedniej lub kolejnej oraz skróty z ilustracjami na inne materiały z danego działu, w którym przebywacie.

Część z Was prosiła o miejsce do komentowania. Cóż. Rozważaliśmy to. Jednak nasze doświadczenia pokazały, że w naszej branży z tym jest właśnie mały kłopot. Dlatego najzwyczajniej zrezygnowaliśmy z nich tutaj, za to w portalach społecznościowych… hulaj dusza!

To tyle w dużym skrócie. Dajcie nam znać, co o tych wszystkich zmianach myślicie i czy odnajdujecie się w nowej odsłonie serwisu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?