Nowy GM Photo Coater

Nowy GM Photo Coater został zaprojektowany do nanoszenia wysokiej jakości powłoki lakieru UV do papierów fotograficznych, takich jak te stosowane w fotoksiążkach, w celu ochrony i poprawy jakości zdjęć.

Maszyna posiada fleksograficzną stację UV, do której można dodać opcję lakieru punktowego oraz funkcję Super Gloss dla uzyskania najwyższej jakości. GM Photo Coater przeznaczony jest również do uszlachetniania etykiet, naklejek i innych produktów zadrukowanych na roli.

Powłoka UV gwarantuje, że profesjonalne zdjęcia wykonane na papierze fotograficznym oraz wydrukowane w  technologii cyfrowej są chronione przed działaniem światła UV, ścieraniem, odciskami palców i innyymi szkodliwymi czynnikami.

Zapewniając wymagany poziom połysku, powłoka UV zachowuje również wspaniały wygląd obrazów i wzbogaca kolory, a także chroni je przed przebarwieniami i blaknięciem.

GM Photo Coater ma kompaktową budowę i jest wyposażony w koła zębate z ukośnymi zębami (helical gears), aby zapewnić minimalne wibracje dla doskonałej jakości powłoki. Układ napędowy jest całkowicie napędzany serwomechanizmem, oferując doskonałą rejestrację oraz kontrolę naprężenia wstęgi, przy niewielkim stopniu zużycia.

Moduł flekso UV można precyzyjnie ustawić i  kontrolować, aby zaoszczędzić na kosztach lakieru. Dostępne są opcjonalne moduły do ​​laminowania, foliowania na zimno oraz stacja cięcia wzdłużnego. Dodatkowy moduł nawijania roli o średnicy do 600 mm jeszcze bardziej zwiększa możliwości maszyny i skraca przestoje.

Maszyna wyposażona jest w najnowszą elektronikę i dedykowany panel sterowania z przyjaznym interfejsem graficznym, co sprawia, że jest niezwykle łatwa w obsłudze. Intuicyjny ekran dotykowy wyświetla konfigurację maszyny, kierunek pracy wałków i ścieżkę wstęgi dla pełnej kontroli wszystkich funkcji.

GM Photo Coater może działać w trybie offline lub w linii z urządzeniami do produkcji fotoksiążek lub cyfrowymi maszynami drukarskimi. Opcjonalny bufor może synchronizować prędkość między prasą a powlekarką.

Najważniejsze cechy

  • Najwyższa jakość powłoki UV dla fotoksiążek
  • Specjalny aniloks przepływowy i długa ścieżka suszenia zapewniają gładkie powłoki
  • Przekładnie kątowe (helical gears) dla minimalnego luzu w wałkach drukujących
  • Energooszczędna lampa UV GEW E2C z dużym odbłyśnikiem
  • Technologia serwonapędów dla idealnego naprężenia wstęgi
  • Przyjazny dla użytkownika ekran dotykowy GUI w lokalnym języku
  • Połączenie internetowe do zdalnego wsparcia

Opcje

  • Stacja do lakierowania fleksograficznego UV z opcjonalną rejestracją pozwala na wyższy poziom zdobienia lakierem punktowym i Super Gloss
  • GM SmartCrush – ultraszybki i precyzyjny system ustawiania noży krążkowych (możliwość ustawienia w locie)
  • GM Mini Buffer – łatwe przełączanie między trybem inline i offline

Źródło: GM

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów