Najważniejsze wyzwania na “teraz” dla Twojego biznesu

Najważniejsze wyzwania na “teraz” dla Twojego biznesu to temat ankiety, którą opublikowaliśmy w ramach poznania Waszego zdania na różne tematy związane z naszą branżą. Wyniki ankiet tegorocznych z omówieniem znajdziecie już niedługo na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional.

Wróćmy jednak do pytania i odpowiedzi z zakończonej ankiety. Przypominamy, ze podłożem tego pytania była zauważona sytuacja na rynku pracy. Z  jednej strony brak pracowników, z drugiej zakończony, prawdopodobnie okres, kiedy to był rynek pracownika. Teraz zdecydowanie jest to rynek pracodawcy. Ale…

To co nas bardzo zaskoczyło po raz kolejny, to ilość oddanych głosów. W sumie oddanych 639 głosów. Na zaproponowane odpowiedzi % podział jest następujący.


Nie można załadować sondażu.

Zatem, jednak… wszyscy z uczestników ankiety dostrzegają potrzebę automatyzacji, przejścia do zupełnie innej ligi w prowadzeniu firmy. Jaki jest tego koszt? Inwestycja w innowacje. Słowo innowacje zostało już odmienione we wszystkich przypadka. Mówi się, ze jest to słowo „wytrych”. Jednak to co najbardziej zaskakuje, to poszukiwanie przez firmy rozwiązań, które totalnie ograniczają udział pracowników w procesie produkcji.

W końcówce zeszłego roku, w Kioto odbyły się targi Think Smart Factory, podczas których zaprezentowano podejście do drukarni „autonomicznej”, włączając w to rozwiązania z dziedziny robotyki. To już działa i prawdopodobnie tylko pandemia spowodowała, że nieco później cały świat pozna takie rozwiązania (drupa). Mamy się czego obawiać? Ciekawi nas Wasze zdanie…

A poniżej kolejna ankieta, tym razem dotycząca Web-to-Print.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Więcej