Mutoh z nową serią

Drukarki Mutoh XpertJet serii UF, jako sukcesorzy popularnych w Polsce i na świecie drukarek ValueJet serii UF, są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na zindywidualizowane produkty oraz małe partie komercyjnych i przemysłowych nadruków.

Typowe zastosowania drukarek do zadruku bezpośredniego na przedmiotach (ang. DTO, czyli Direct-To-Object, w Polsce często określane jako „drukarki UV do gadżetów”), obejmują wydruki spersonalizowanych prezentów, produktów fotograficznych, artykułów promocyjnych (np. gadżetów, długopisów, pamięci USB, akcesoriów telefonicznych, itp.), trofeów sportowych, nagród, małego oznakowania informacyjnego czy nawet dekoracji.

Zakłady produkcyjne natomiast wykorzystają te drukarki do znakowania paneli sterowania, nadruków na częściach i podzespołach, prototypowania wzorów i wielu innych pojedynczych lub niskonakładowych nadruków. Jak widać to nie są tylko „drukarki UV do gadżetów”.
Zadruk szerokiej gamy materiałów takich jak ABS, aluminium, PE, PET, PMMA, PP, PS, PVC, szkło, drewno czy kamień, pozwoli wejść w nowe, także niszowe rynki z wysokomarżowymi produktami i usługami.

Drukarki UV do gadżetów Mutoh XpertJet 461UF / 661UF

Tak samo jak w przypadku serii ValueJet UF, Mutoh zaprezentował dwa modele drukarek: XpertJet 461UF i XpertJet 661UF. Pierwsza z „drukarek UV do gadżetów” charakteryzuje się obszarem zadruku 483 X 329 mm (format A3+), natomiast drugi model cechuje się polem zadruku 483 x 594 mm. Urządzenia posiadają duży wizjer z otwieraną na siłownikach pokrywą.

Przy zadruku przedmiotów 3D, ważną kwestią jest grubość przedmiotu, jaki możemy w „drukarce UV do gadżetów” umiejscowić. W Mutoh XpertJet 461 można zadrukować obiekt o grubości do 7 cm, a po wyjęciu stołu nawet 15 cm, przy ciężarze maksymalnym tego przedmiotu 4-8 kg. Z kolei w większym modelu, może to być maksymalnie 15 cm grubości i 6 kg ciężaru.

Drukarki UV do gadżetów – realizacje

Mutoh XpertJet 661UF można w dowolnym momencie doposażyć w moduł obrotowy, który umożliwia bezpośredni druk na obiektach o kształcie cylindrycznym, np.: butelkach, bidonach, walcowatych opakowaniach i pojemnikach, świecach, gadżetach, rurkach, itd. Moduł obsługuje przedmioty walcowate o długości do 36 cm, średnicy 3-12 cm i ciężarze do 1 kg. Z modułu obrotowego można korzystać, kiedy jest taka potrzeba, można go szybko zamontować i zdemontować.

Obie drukarki można skonfigurować w konfiguracji CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadają się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Z kolei 6 kolor – lakier – pozwoli uszlachetnić wydruk na całej powierzchni lub wybiórczo…

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów