MIS firmy Cicero Stapro, jako „antidotum”

- Reklama -

Ponad 120 osób, reprezentujących drukarnie specjalizujące się w arkuszowej produkcji offsetowej, wzięło udział w kolejnym Dniu Otwartym RMGT zorganizowanym przez firmę Derya we współpracy z jej partnerami biznesowymi.

Tym razem gospodarzem spotkania była warszawska drukarnia MuruGumbel, w której od niedawna pracuje pierwsza w Polsce, 6-kolorowa maszyna pełnoformatowa z najnowszej serii stworzonej przez RMGT – 1050LX. W gronie współorganizatorów wydarzenia znalazły się firmy: Agfa, Cicero Stapro Group, Siemens Financial Services i Zing.

Firma Cicero Stapro Group również po raz kolejny pojawiła się w roli partnera Dni Otwartych RGMT. W części konferencyjnej reprezentowana była przez Aleksandrę Szaforską i Macieja Goderskiego z jej polskiego oddziału. Przedstawili oni – w prezentacji pod przewrotnym tytułem „A może by tak wszystko rzucić i uciec w Bieszczady?” – sztandarowe rozwiązanie tego producenta systemów zarządzania produkcją poligraficzną – MIS Cicero 9.0.

Jest to kompleksowy system umożliwiający – jak zapewnia firma – pełną kontrolę działalności prowadzonej przez przedsiębiorstwo poligraficzne. W jego skład mogą wchodzić m.in. moduły: kalkulacji, planowania produkcji, podglądu wydajności maszyn, monitorowania, optymalizacji zapasów magazynowych, zarządzania logistyką oraz fakturowania.

Aleksandra Szaforska i Maciej Goderski wskazywali na kluczowe aspekty wdrożenia systemu MIS: ręczne oraz automatyczne (z zastosowaniem standardu JDF bądź automatyki przemysłowej) gromadzenie danych w uporządkowanej formie (dzięki modułom Kalkulacje i Ofertowanie), co zwiększa świadomość specyfiki przyjmowanych zleceń i pozwala je wycenić w rzetelny sposób; przyspieszenie i pełną kontrolę procesów produkcyjnych oraz zwiększenie wygody pracowników drukarni.

Jak podkreślali, na rynkach Polski, Czech i Słowacji, na których firma koncentruje swoją działalność, wdrożonych zostało ponad 120 systemów Cicero Stapro Group, a przedsiębiorstwo to ma za sobą 25 lat doświadczeń w branży poligraficznej.

Źródło: Cicero Stapro Group

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?