Migracja do technologii inkjet

- Reklama -

Wielu z klientów dopiero poznaje przewagi technologii atramentowej i są pod dużym wrażeniem, że jedno rozwiązanie arkuszowe może drukować do 10 mln obrazów A4 miesięcznie  – utrzymując stałą, bardzo wysoką jakości wydruków.

Dla jednej z drukarni internetowych, która poważnie rozpatruje varioPRINT iX oraz przejście z technologii tonerowej innego dostawcy na atramentową od Canon, to właśnie stała jakość, odpowiadająca tej osiąganej w offsecie, była najbardziej zaskakująca.

Inny klient, drukarnia komercyjna z RPA, mająca  kilka oddziałów, zdecydowała się na  pierwszą  inwestycję w produkcyjną maszynę atramentową i wybrała szybszy z modeli serii varioPRINT – iX-3200.  Przewidują, że możliwości produkowania mniejszych zamówień na rozwiązaniu cyfrowym zdecydowanie poprawi czas oczekiwania klientów na zlecenie oraz zniweluje straty papieru. Dodatkowymi atrybutami, który wyróżniały rozwiązanie, były wysoka wydajność i niezawodność oraz to, że rozwiązania są wyjątkowo proste w obsłudze.

Zalety rozwiązania varioPRINT serii iX  docenił też wieloletni klient Canon z Wielkiej Brytanii, który do tej pory pracował na rozwiązaniu rolowym ColorStream oraz arkuszowej maszynie varioPRINT i300. Teraz planuje rozszerzyć swoją ofertę druku książek, periodyków i komunikacji marketingowej, wdrażając varioPRINT iX-2100.  Poprzez wybór rozwiązania iX chce lepiej odpowiadać na potrzeby rynku, oferując szerszą paletę możliwości.

Pierwsza instalacja – większe nakłady

Drukarnia internetowa z Oss w Holandii, Kampert-Nauta, od zawsze stawia na innowacyjne rozwiązania na rynku poligrafii w swoim kraju i stała się pierwszym klientem, który zdecydował się na system varioPRINT iX i wybrał wersję  iX-3200. Drukując różne aplikacje i  obsługując duże sklepy internetowe w obydwu krajach Beneluksu oraz sieci handlowe, chcą być w stanie zrealizować każde zlecenie.

Opierając się na rozwiązaniu internetowym, firma ma ambicje rozszerzenia działalności na inne kraje Unii, a dzięki nowej maszynie myśli o konsolidacji nakładów cyfrowych i przeniesieniu  produkcji w całości na nowy system atramentowy.

Współpraca między Kampert-Nauta i Canon jest znacznie szersza niż sama sprzedaż i serwis rozwiązania. Drukarnia podkreśla bardzo dobre relacje, specjalistyczne wsparcie oraz zaangażowanie  zespołu handlowego któremu zależało na poznaniu potrzeb i zrozumieniu ambicji firmy. Miało to duży wpływ na decyzję zakupową.

Richard Kampert, dyrektor zarządzający, komentuje: „Jesteśmy podekscytowani możliwościami, które oferuje varioPRINT iX.  Nowy system pozwala nam na druk z pełną prędkością bez spowalniania przy pracy z  papierem o wyższej gramaturze. Naszym celem jest  zaoferowanie klientom oferty druku krótkich serii produktów bez zwiększania kosztu jednostkowego, w tej samej jakości i na mediach do których są przyzwyczajeni i których oczekują. Z varioPRINT iX-3200 będziemy mogli to zrobić przy zachowaniu  profitowości. Jestem przekonany, że pozytywnie zaskoczymy naszych klientów ofertą i jakością z nowej cyfrowej maszyny.”

Peter Wolff, Vice President, Production Printing Products (PPP), EMEA Commercial Printing, Canon Europe,: Bardzo się cieszymy z  pozytywnych  reakcji rynku na nasz nowy system druku arkuszowego -varioPRINT iX-series. Widzimy, że drukarnie komercyjne bardzo dobrze przyjęły naszą propozycję.

W Canon naszym priorytetem jest zapewnienie, aby nasze  rozwiązania odpowiadały na rzeczywiste potrzeby rynku. Chcieliśmy zaoferować klientom konkurencyjną ofertę, produktywność i niezawodność technologii atramentowej połączoną z wszechstronnością maszyn arkuszowych tonerowych i ich wysoką jakością wydruku. Druk atramentowy jest teraźniejszością i przyszłością produkcji drukarni komercyjnych i internetowych, a ostatnie wydarzenia tylko przyspieszą proces tej transformacji.”

Źródło: Canon

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?