Meccanotecnica wyprodukowała słynne kalendarze Fedrigoni 365

Meccanotecnica współpracuje z Ricoh i Fedrigoni przy produkcji słynnych kalendarzy Fedrigoni 365, corocznej publikacji wydawanej przez Fedrigoni UK we współpracy z TM Studio na 2021r., zawierającej projekty brytyjskich twórców.

Głównym celem tego projektu było wykorzystanie możliwości druku cyfrowego, technologii zmiennych danych i najnowocześniejszego wykończenia na ich limitach.

Uczestnicy zostali poproszeni o przesłanie projektu dla losowo przydzielonej liczby. Każdy kalendarz został następnie skomponowany algorytmicznie, z setkami oddzielnych obrazów projektantów pobieranych losowo i przypisywanych do danej daty. Każda książka jest konsekwentnie produkowana w oparciu o kombinację i sekwencję wzorów, oraz w dziesięciu różnych wersjach kolorystycznych, dopasowanych do unikalnej okładki, również wytwarzanej z losowego rozmieszczenia gradientów kolorów.

Rezultatem jest 4000 unikalnych kalendarzy. Rozwiązanie firmy Ricoh do zarządzania danymi wykorzystywało algorytmy, aby zapewnić, że żaden projekt nie został użyty dwa razy w jednym kalendarzu oraz iż każdy projekt pojawił się tyle samo razy w całym przebiegu… więcej

Źródło: Aster Polska

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Więcej