Maszyna Rapida 106 zwiększenie wydajności o 30%

- Reklama -

Producent opakowań, firma Kroha zlokalizowana w południowoniemieckiej miejscowości Miesbach prowadzi produkcję z zastosowaniem offsetowych arkuszowych maszyn drukujących firmy Koenig & Bauer. Rok temu jedna z dwóch maszyn Rapida 106 wyprodukowana w 2008 roku została zastąpiona przez całkowicie nowe rozwiązanie. Obecnie główny ciężar prac w dziale druku przejęła maszyna Rapida 106 z sześcioma zespołami drukującymi i dwiema wieżami lakierującymi.

Firma, która w latach 90. wyspecjalizowała się w produkcji pudełek składanych, inwestuje regularnie. W lipcu zainstalowano maszynę do wklejania okienek, a we wrześniu nową linię sklejającą. Także zakład w Barleben, który należy do firmy od 1996 roku, może pochwalić się posiadaniem nowych rozwiązań. Pod koniec września rozpoczął się montaż maszyny Rapida 106 z sześcioma zespołami drukującymi i dwiema wieżami lakierującymi.

Dzięki posiadaniu prawie identycznej, wysokowydajnej technologii, oba zakłady doskonale się uzupełniają, niemniej jednak istnieją niewielkie różnice. Podczas gdy w Miesbach główny zakres produkcji to wysoko uszlachetniane pudełka składane z lakierowaniem UV oraz lakierowaniem wybiórczym UV, zakład w Barleben produkuje wyższe nakłady z uszlachetnianiem konwencjonalnym oraz ulotki informacyjne dla przemysłu farmaceutycznego.

Dwie maszyny Rapida 106 w firmie Kroha: nowa maszyna na pierwszym planie dzięki wyposażeniu w dwie wieże lakierujące oferuje znaczny wzrost wydajności w porównaniu z poprzednią technologią

W razie potrzeby oba zakłady wymieniają się zleceniami. W obu zakładach produkuje się 260 milionów opakowań składanych rocznie, z czego 80 do 85 procent stanowią opakowania dla przemysłu farmaceutycznego. Uzupełnienie portfolio stanowią opakowania składane przeznaczone do artykułów żywnościowych oraz produktów związanych z ochroną  zdrowia.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?