Kolorowa filiżanka herbaty po raz drugi

Tematyka pomiaru i kontroli barwy pojawia się właściwie w każdej branży. Dziś właściciele marek, zleceniodawcy druku oczekują bez względu na podłoże utrzymania najwyższego poziomu druku z zachowaniem parametrów kolorystycznych i jakości.  Drukarnie też przekonały się ile kosztują pomyłki, rozbieżności w kolorystyce i jak ciężko komunikować z Klientem o barwie nie mając odpowiednich narzędzi, aplikacji i wiedzy o barwie. Warto korzystać też z posiadanych urządzeń, wykorzystując ich opcje i możliwości.

- Reklama -

20 października odbyło się drugie webinarium z serii „Kolorowa filiżanka herbaty z X-Rite i Reprograf-Grafikus”.  Teraz tematem głównym była „Aplikacja eXact manager”.

To webinarium poprowadzili : Małgorzata Ungradova-Lososova (X-Rite Pantone) oraz Leszek Bartkowiak (Reprograf-Grafikus). Firma Reprograf-Grafikus jest głównym dystrybutorem rozwiązań firmy X-Rite na terenie Polski.

Już na wstępie Leszek Bartkowiak zauważył, że biblioteka Pantone to 2140 odcieni… Jest w czym wybierać a i tak, co jakiś czas jest ona aktualizowana o kolejne.

Aplikacja eXact manager, to już bardzo specjalistyczne szkolenie, które pokazało kilka ciekawych tematów:

Indywidualne profile użytkowników, tworzone w programie eXact Manager, pozwalają na łatwą konfigurację urządzenia oraz na dostosowanie interfejsu do własnych potrzeb.

Ustawienie potrzebnych funkcji zajmuje tylko kilka minut i może być wykorzystane dla wielu urządzeń.

Definiowanie własnych szablonów zleceń w eXact Manager, pomaga w kontroli druku powtarzających się prac. W oparciu o szablon, urządzenie automatycznie rozpozna odpowiednie pole kontrolne paska kalibracyjnego, niezależnie czy jest to pole 100% pokrycia farbą, pole przyrostu punktu rastrowego, balansu szarości czy też naddruku.

Podłączenie do usługi PantoneLive w programie eXact Manager pozwala na korzystanie z najnowszych wzorców barw Pantone (v4). Wzorce są umieszczone w „chmurze” i mogą być łatwo importowane do urządzenia pomiarowego X-Rite eXact.

W oprogramowaniu eXact Manager można łatwo tworzyć własne biblioteki barw (CxF). Biblioteki pozwalają na efektywną komunikację o barwie ze światem zewnętrznym. Zapisana w formacie CxF biblioteka, może być przesłana do wielu różnych programów – kontroli jakości (IQC Print, ColorCert), recepturowania farb (InkFormulation 6) oraz do systemów proofingu cyfrowego (GMG Color, EFI Fiery).

Kolejne webinarium planowane jest na: 04.11.2020. tematem planowanym jest: VS3200 – Pomiar barwy na dystans.

Źródło: Reprograf-Grafikus

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?