Kokusai jest nowym większościowym udziałowcem Antalis

Antalis ma nowego większościowego udziałowca. Udziały posiadane wcześniej przez Sequana zostały zakupione przez japońską spółkę Kokusai Pulp & Paper (KPP). Odpowiada to łącznie 83,7% kapitału zakładowego Antalis. W rezultacie KPP z 59.460.094 akcjami jest nowym większościowym udziałowcem Antalis.

W ramach procesu przejęcia ogłoszono umowę restrukturyzacyjną dotyczącą refinansowania niespłaconej kwoty kredytu w wysokości 100 mln EUR, finansowaną przez Mizuho Bank, a także amortyzację pozostałej kwoty poprzednich pożyczkodawców. 

Ponadto, zdaniem spółki, Antalis powinien „skorzystać z pożyczki wewnątrzgrupowej w wysokości 80 mln EUR od KPP i ewentualnego dodatkowego finansowania z innych japońskich banków. Dzięki temu Antalis może kontynuować strategiczny rozwój poprzez rozwój wewnętrzny i zewnętrzny. Ponadto Antalis zachowa istniejące programy faktoringowe. Na ostatnim posiedzeniu w dniu 21 lipca 2020 r. Były zarząd Antalis ogłosił, że „oferta dała akcjonariuszom Antalis możliwość sprzedaży ich akcji po cenie znacznie wyższej niż cena, KPP Sequana i Udziały Bpifrance w związku ze sprzedażą. ”W związku z tym poprzedni zarząd jednogłośnie zdecydował o pozytywnej ocenie oferty.

Nastąpiły zmiany w kierownictwie Antalis: Pascal Lebard (Przewodniczący Rady Dyrektorów), Cécile Helme-Guizon i Bruno Basuyaux zrezygnowali z pełnienia funkcji członków Rady Dyrektorów. Madoka Tanabe, Yasuyuki Sakata i Shojiro Adachi zostali zaakceptowani przez Radę Dyrektorów zgodnie z propozycją KPP zgodnie z art. L. 225-24 francuskiego kodeksu handlowego, a Madoka Tanabe została powołana na stanowisko prezesa zarządu.

Firma Antalis osiągnęła sprzedaż na poziomie 2,3 miliarda euro w 2018 roku i zatrudniała 5200 osób, które obsługują około 120000 klientów w 41 krajach.

Źródło: Antalis

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Więcej