Koenig & Bauer i zrównoważony rozwój

Wraz z utworzeniem nowego działu pod nadzorem nowego rzecznika zarządu, dr Andreasa Pleßke, Koenig & Bauer intensyfikuje swoje działania w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Pracownicy (odpowiedzialność społeczna), środowisko (odpowiedzialność ekologiczna), zarządzanie, społeczeństwo, zasięg, uczciwość i zgodność to pięć filarów koncepcji zrównoważonego rozwoju firmy Koenig & Bauer. Koncepcja została opracowana w oparciu o Agendę 2030 ONZ, której 17 Celów Globalnych ma na celu zapewnienie zrównoważonego rozwoju na poziomie gospodarczym, społecznym i ekologicznym. 

Dr Bernd Heusinger, który pełnił różne funkcje w firmie Koenig & Bauer od 1999 r., przejmie nowe zadania w zakresie zrównoważonego rozwoju obok swoich obecnych obowiązków w radzie nadzorczej. Obszar relacji inwestorskich, który wchodzi w zakres kompetencji dyrektora finansowego dr Stephena Kimmicha, zostanie przekazany Lenie Landenberger ze skutkiem od 1 stycznia 2021 r.

Po uzyskaniu dyplomu z prawa gospodarczego Lena Landenberger rozpoczęła karierę w dziale audytu Ernst & Young. Następnie spędziła trzy lata w ElringKlinger w dziale relacji inwestorskich, prasy biznesowej i komunikacji korporacyjnej. Następnie w lipcu 2011 r. Przeniosła się do Heidelberger Druckmaschinen jako menedżer ds. Relacji inwestorskich i równolegle z pracą tam studiowała, aby uzyskać tytuł magistra prawa gospodarczego.

Źródło: Koenig & Bauer

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Więcej