Inwestycje sprzętowe w API Folie Polska

- Reklama -

W firmie API Folie Polska realizowane są zaplanowane na początku tego roku inwestycje w nowy sprzęt oraz modernizację istniejącego parku maszynowego. Mają one związek z rosnącym popytem na produkowane przez API Foilmakers i konfekcjonowanym przez polski oddział spółki asortymentem, m.in. foliami pigmentowymi, które od pewnego czasu dostarczane są nie tylko do rodzimych klientów, ale też na rynek niemiecki.

Jak podkreśla Katarzyna Kozińska – dyrektor zarządzająca API Folie Polska, sytuacja zarówno całej firmie (będącej od kilku miesięcy częścią Aldus Group), jak też jej lokalnej filii z siedzibą w Piasecznie k. Warszawy jest stabilna, a ciągłość dostaw do obsługiwanych przez nią klientów – pomimo wciąż niesprzyjających warunków związanych z pandemią – jest zapewniona.

Nowa bobiniarka: dwa razy większe zdolności przetwórcze

Najważniejszym nowym zakupem inwestycyjnym API Folie Polska jest uruchomiona we wrześniu nowa bobiniarka, umożliwiająca przewijanie i cięcie różnego rodzaju folii o szerokości do 1,6 m z prędkością dwa razy wyższą od dotychczas wykorzystywanych przez firmę maszyn. Urządzenie jest wyposażone w noże żyletkowe i krążkowe, co – jak podkreśla Katarzyna Kozińska – gwarantuje właściwą ostrość krawędzi przy rozcinaniu folii na węższe zwoje. Inną jego zaletą jest brak pylenia, co wpływa z kolei na krótszy czas konfekcjonowania wstęgi i redukuje ilość prac konserwacyjnych.

„W efekcie klienci uzyskują produkt o jeszcze wyższej jakości, odpowiednio rozcięty i przewinięty. Co za tym idzie – jesteśmy w stanie dostarczyć gotowe folie w krótszym czasie, który – co warto dodać – nie przekracza 24 godzin” – mówi dyrektor zarządzająca API Folie Polska.

Poza nową bobiniarką, w najbliższych miesiącach dotychczas wykorzystywane przez firmę urządzenia konfekcjonujące zostaną wymienione na nowe.

„To dalsza część naszego planu inwestycyjnego, nakreślonego wspólnie z nowym właścicielem API Foilmakers na początku tego roku – kontynuuje Katarzyna Kozińska. – Dzięki temu już wkrótce będziemy dysponować zupełnie nowym parkiem sprzętowym, który pozwoli nam wyjść naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów z Polski, ale też z rynku niemieckiego, za który od pewnego czasu odpowiadamy w zakresie folii pigmentowych”… więcej w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional

Żródło: API Folie

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?