Inspekcja błędów. Kontrola podczas przygotowania plików oraz procesu drukowania.

- Reklama -

Inspekcja błędów. Kontrola podczas przygotowania plików oraz procesu drukowania. To temat ostatniej edycji Jesiennej Akademii Heidelberga online, której edycja odbyła się 8 grudnia.

Eksperci firmy: Andrzej Kunstetter, Robert Wieczorek, Zbyszek Krugiełka i Andrzej Kędziorek w dużym skrócie wyjaśnili nie tylko zagadnienia dotyczące miejsc pojawiania się problemów produkcyjnych, ale także możliwości jakie niesie za sobą pełna kontrola całości produkcji.

Tematykę ogólnie omówił Andrzej Kunstetter wskazując tylko niektóre punkty newralgiczne podczas produkcji. Robert Wieczorek przedstawił to zagadnienie od strony produkcji i możliwości zastosowania oprogramowania i kamer 4K.

Jak zauważył Zbyszek Krugielka, urządzenia typu składarko-sklejarki pracują na znacznie większych prędkościach niż maszyny drukujące, stąd inspekcja opakowań jest podniesiona na najwyższy poziom. W dodatku, na składarko-sklejarce pojawiają się materiały, które posiadają już uszlachetnienia i stąd każdy czynnik, nawet oświetlenie musi być niezwykle dobrze dobrane.

Małe napisy, QR-kody, hologramy, lakiery, metalizowane elementy opakowania. Wyzwań jest niezwykle dużo. Nieco inaczej jest w obszarze produkcji akcydensowej, co dokładnie omówił Andrzej Kędziorek. Nie oznacza to, że łatwiej. Wyobraźcie sobie … 10 000 arkuszy wprowadzonych do bazy i informacje na ich temat – na bieżąco!

Mimo wszystko zachęcamy Was do obejrzenia tej prezentacji. Inspekcja, to przede wszystkim oszczędność czasu, mniej kłopotów przy współpracy z klientami, utrzymanie jakości całości produkcji, a tylko niektóre zalety inspekcji.

Webinarium, jak zawsze poprowadził Tomasz Pawlicki, który na zakończenie podsumował 13 edycji!

Wszystkie części obu edycji webinariów przygotowanych i prowadzonych przez Heidelberg Polska są dostępne na specjalnie przygotowanej stronie TUTAJ!

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?