Heidelberg sprzedaje Grupę Gallus do benpac holding ag w Szwajcarii

Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) systematycznie prowadzi prace nad reorganizacją firmy. Decydując się na skoncentrowanie się na swojej podstawowej działalności polegającej na produkcji maszyn do druku arkuszowego Heidelberg sprzedaje grupę Gallus szwajcarskiej firmie opakowaniowej benpac holding ag w Stans, stawiając czoła trudnej sytuacji stworzonej przez Covid-19.

W przyszłości Heidelberg i benpac będą ściśle współpracować przy drukowaniu etykiet cyfrowych Gallus Labelfire. Heidelberg będzie nadal dostarczać jednostkę druku cyfrowego (DPU) i materiały eksploatacyjne do tej maszyny drukującej.

W wyniku transakcji benpac przejmie firmę Gallus Holding AG w St. Gallen, Gallus Ferd. Rüesch AG w St. Gallen, Gallus Druckmaschinen GmbH w Langgöns, Heidelberg Web Carton Converting GmbH (WCC) w Weiden in der Oberpfalz oraz Menschick Trockensysteme GmbH w Renningen – pięć zakładów zatrudniających łącznie około 430 pracowników w Niemczech i Szwajcarii. Przy uzgodnionej cenie zakupu około 120 milionów euro Heidelberg spodziewa się, że transakcja przyniesie zysk w połowie dwucyfrowego przedziału milionów euro. Parametry zostaną ustalone w momencie zamknięcia. Sprzedaż, która wciąż wymaga zatwierdzenia przez odpowiednie organy i podlega innym warunkom zawieszającym, ma wejść w życie przed końcem 2020 r…

Źródło: Heidelberg

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów