GM poszerza zasięg dzięki wprowadzeniu ultra kompaktowego konwertera do etykiet DC350NANO

Kontynuując ścieżkę innowacji, wiodący specjalista w dziedzinie maszyn do finishingu etykiet Grafisk Maskinfabrik z dumą przedstawia ultra kompaktowy konwerter do etykiet DC350NANO – kolejny produkt z nowej szerszej linii maszyn 350 mm, w tym DC350, DC350MINIflex, przewijarko-bobiniarkę SR350 i wielofunkcyjną przewijarkę inspekcyjną IR350.

Nowy finiszer DC350NANO to wyjątkowo kompaktowe, ekonomiczne urządzenie dedykowane do laminowania folią samoprzylepną, wykrawania semi-rotacyjnego i cięcia wzdłużnego wstęgi etykiet do szerokości 350 mm. DC350NANO oferując te same korzyści, co starszy model NANO o szerokości wstęgi 330 mm, zapewnia równocześnie większą prędkość w trybie semi-rotacyjnym – 45 m/min w konfiguracji standardowej oraz ma nową konstrukcję zgodną z całą linią 350 mm.

Przy wymiarach zaledwie 1600 x 1600 x 1700 mm, DC350NANO jest najbardziej kompaktowym urządzeniem w serii maszyn do wykańczania etykiet firmy GM. Zbudowany jest na solidnej metalowej ramie 20 mm, aby zapewnić wolne od wibracji działanie serwo-silników napędzających wstęgę. Laminowanie, wykrawanie, cięcie i przewijanie dostępne są w standardzie, z opcją wsparcia serwisowego online i zdalnej obsługi, bufora do konwersji w linii, modułu Gap Master firmy Kocher + Beck, zaawansowanego systemu rolek do nawijania ażuru i dodatkowego czytnika znaczników.

Nadal przekraczamy granice i dalej rozwijamy naszą linię produktów – mówi dyrektor generalny Uffe Nielsen – a ponieważ cyfrowy druk etykiet wciąż się rozwija, producenci etykiet zdają sobie sprawę z zapotrzebowania na kompleksowe systemy zapewniające dodatkowe funkcje do produkcji w pełni wykończonych etykiet. Ta kompaktowa, ale wszechstronna maszyna jest idealna do pracy z drukarkami cyfrowymi etykiet lub jako zabezpieczenie istniejącej linii wykańczającej, przez co doskonale pasuje do naszego portfolio 350 mm.

DC350NANO może być skonfigurowany inline, jako linia wykańczająca w połączeniu z dowolną cyfrową maszyną do druku etykiet, co pozwala na bezpośredni transport zadrukowanej wstęgi do konwertera albo może pracować, jako standardowa jednostka offline. Dzięki semi-rotacyjnemu wykrojnikowi, laminowaniu i pneumatycznemu systemowi noży rozcinających, oferuje wszystko, co jest potrzebne do krótkiej cyfrowej produkcji etykiet, ale może również działać jako prosty wykrojnik do produkcji etykiet bez nadruku.

Nowa maszyna może być wyposażona w moduł VPN GATEWAY do zdalnej diagnostyki, serwisu i pomocy technicznej za pomocą bezpiecznego połączenia internetowego. Zapewnia to bezpieczny dostęp przez zaporę do istniejącej infrastruktury sieci przewodowej, aby zagwarantować zdalną obsługę na żądanie w czasie rzeczywistym.

Źródło: GM

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów