Wysoka produktywność w połączeniu z doskonałą jakością to jest to co wyróżnia na rynku maszyny Gallus Labelfire. Aby sprostać stale zmieniającym się wymaganiom klientów, firma Gallus wprowadza na rynek rodzinę maszyn Labelfire Diamond Core.

Od tej chwili dostępne są cztery różne modele Gallus Labelfire dedykowane różnym segmentom produkcji etykiet. We wszystkich modelach opcjonalnie dostępna jest cyfrowa biel kryjąca.

Diamond Core, serce każdej maszyny Labelfire – Sercem każdej maszyny Gallus Labelfire jest cyfrowy zespół drukujący (DPU), tak zwany „diamond core”. Wykorzystuje on sprawdzone od lat głowice Samba firmy Fujifilm i wysokiej jakości druk atramentowy UV z rozdzielczością 1200 x 1200 dp.

Doskonała jakość obrazu uzyskiwana jest dzięki modułom piningowym (wstępnie utwardzającym atrament UV tuż po jego aplikacji na podłoże) specjalnie dostosowanym do stosowanych atramentów i głowic drukujących, a także dzięki znakomitemu odwzorowaniu skali kolorów Pantone Plus. To plasuje maszynę wśród liderów.

Ponadto wszystkie modele z serii Labelfire Diamond Core przekonują wysoką prędkością produkcyjną do 70 m/min oraz możliwością drukowania na różnorodnych podłożach. Oznacza to, że maszyny te idealnie nadają się do realizacji różnorodnych zleceń.

Dzięki serii Gallus Labelfire Diamond Core, Gallus oferuje odpowiednie portfolio rozwiązań dla wszystkich drukarń etykietowych, niezależnie od ich poziomu doświadczenia i wymagań.

Gallus Labelfire D1 / D2: druk cyfrowy etykiet na skalę przemysłową

Modele D1 i D2 to „konie robocze” tej serii. Dedykowane do cyfrowej produkcji etykiet na skalę przemysłową dla wszystkich drukarni, które nie potrzebują wykańczania inline. Stabilne, niezawodne i szybkie. Maszyna Labelfire D1 to czterokolorowy system podstawowy druku cyfrowego 1200 dpi, doskonale nadający się do produkcji etykiet towarowych w mniejszych seriach.

Natomiast Labelfire D2 to alternatywa z 7 kolorami (CMYK plus GOV – zielony, pomarańczowy i fioletowy) dla bardzo wymagających prac takich jak np. kosmetyki i produkty do pielęgnacji ciała lub wszędzie tam, gdzie kluczowe jest idealne dopasowanie kolorów. Dzięki siedmiu kolorom model D2 zapewnia pokrycie 94% skali kolorów Pantone Plus.

Hybrid Gallus Labelfire D3 / D4: bezkonkurencyjny w zaawansowanym segmencie

Technologia hybrydowa oferuje zwiększoną elastyczność dzięki zintegrowanym modułom wykończeniowym i uszlachetniającym. Zarówno czterokolorowy system druku cyfrowego UV CMYK Labelfire D3 jak i model Labelfire D4 z 7 kolorami (CMYK GOV) są zawsze wyposażone w moduł fleksograficzny oraz sztancujący pozwalające na drukowanie i wykrawanie etykiety w jednym przejściu przez maszynę. Ponadto, w razie potrzeby, wyposażone w moduł do laminowania/lakierowania lub moduł do złocenia na zimno, pozwalają na opłacalną kosztowo produkcję gotowych etykiet nawet w przypadku bardzo małych nakładów.

„Dzięki serii Gallus Labelfire Diamond Core firmy Gallus mamy odpowiednie portofolio rozwiązań dla wszystkich drukarń etykietowych, niezależnie od ich poziomu doświadczenia i wymagań” – mówi Thomas Schweizer, odpowiedzialny za te maszyny w firmie Gallus. „Ponadto oferujemy w pełni kompleksową obsługę serwisową. Wszystkie prace konserwacyjne są wliczone w cenę maszyny przez pierwszy rok eksploatacji. Później nasi klienci mogą wybierać spośród trzech podstawowych pakietów kontraktów serwisowych z możliwością poszerzenia pakietu usług.”

Źródło: Heidelberg Polska