Europejskie Stowarzyszenie Prasy Cyfrowej nagradza wielkoformatową drukarkę Agfa Oberon RTR3300

Europejskie Stowarzyszenie Prasy Cyfrowej (EDP) dokonuje przeglądu produktów wprowadzonych na rynek europejski i przyznaje nagrody EDP za te wprowadzenia, które uważa za najlepsze pod względem jakości, a także wartości dla użytkownika, wsparcia i usług. Tegoroczna nagroda dla Oberon RTR3300 oznacza, że agfa po raz ósmy zostaje wyróżniona przez EDP za jedno z rozwiązań drukowania wielkoformatowego.

Jury EDP opisało Oberon jako “solidną i niezawodną” drukarkę i pochwaliło a.o. jego zdolność do drukowania dobrych ciał stałych w trudnych kolorach, takich jak Czerwony i Czarny, oraz jego inteligentną optymalizację wykorzystania mediów. Stwierdzono, że “wydajność cenowa tej drukarki sprawia, że jest to dobre rozwiązanie o masie 3,2 m”.

“Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązania drukarskie są oznaczone tą etykietą doskonałości”, mówi Philip Van der Auwera, menedżer produktu. “Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać kompletne rozwiązania w zakresie drukowania, które umożliwią firmom poligrafii rozwój z zyskiem. Nagroda EDP świadczy o wartości dodanej, którą przekazujemy naszym klientom.”

Oberon został wprowadzony na rynek na początku tego roku. Jest to dedykowana wysokiej klasy maszyna roll-to-roll o wysokości 3,3 m, która łączy wyjątkową jakość z szerokim zakresem nośnika i wyjątkową łatwością obsługi. Oberon RTR3300 osiąga imponujące 224 m²/h (2411 ft²/h). Opcja dual-roll jest w stanie obsługiwać dwie rolki o szerokości do 1,6 metra, podwajając całkowitą wydajność.

Oberon RTR3300 obejmuje znaczną różnorodność mediów i szeroki zakres zastosowań. Oprócz chłodzonych powietrzem lamp utwardzających LED, Oberon RTR3300 posiada unikalny stół chłodzony wodą, który utrzymuje strefę drukowania w temperaturze pokojowej, aby płynnie przetwarzać wszelkiego rodzaju materiały rolkowe wrażliwe na ciepło. Dedykowana funkcja drukowania siatki ułatwia drukowanie na siatce (z wkładką lub bez). Atramenty LED UV w Oberon RTR3300 zostały zoptymalizowane pod kątem elastycznych nośników i uzyskały najwyższą kategorię certyfikatu GREENGUARD Gold, co oznacza, że spełniają jedne z najbardziej rygorystycznych norm emisji spalin chemicznych na świecie…

Źródło: Agfa

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów