LFP Industrial Solutions, renomowany dystrybutor i integrator przemysłowych urządzeń cyfrowych marki Durst postanowił utworzyć w Polsce dział refurbish, który oznacza nie tylko rozszerzenie oferty firmy, ale przede wszystkim umożliwi klientom zakup maszyn używanych. Klienci LFP Industrial Solutions skorzystają z kompleksowego doradztwa z jednego źródła.   

Firma LFP Industrial Solutions oferuje swoim klientom szeroki wybór najnowocześniejszych przemysłowych, cyfrowych maszyn drukujących. Bez względu na segment zastosowań, wszystkie zostały zaprojektowane do druku 24/7.

Bogata oferta Durst Group wspierana wykwalifikowaną kadrą inżynierów serwisu już od wielu lat pozwala na instalacje na rynku polskim maszyn do zadruku materiałów płaskich, rolowych, tekstyliów, aż po doskonałe linie przemysłowe dla wąskiej wstęgi. Rozwiązania renomowanej marki Durst cieszą się ogromnym powodzeniem, a grono zadowolonych użytkowników rośnie z miesiąca na miesiąc.

Polski dystrybutor maszyn Durst postanowił, poszerzyć swoją ofertę o sprzedaż maszyn używanych, a wszystko po to, aby dać szansę drukarniom, które chcą wejść na rynek druku cyfrowego Premium. Pandemia skłoniła kadrę zarządzającą wielu firm do szukania nowych modeli biznesowych. Tym samym wiele drukarń otworzyło się na nowy dla nich rynek druku cyfrowego, który jak zauważyli może przynosić spore dochody.

Udział w rynku druku cyfrowego rośnie z roku na rok i jest to proces nieodwracalny. Potwierdza to nie tylko rosnąca sprzedaż w rynku e-commerce, rosnąca sprzedaż zadrukowanych tekstyliów, czy też rosnący zadruk etykiet personalizowanych. Szybki rozwój cyfrowego druku sprawia, że coraz częściej klienci wymagają druku na żądanie i natychmiastowej realizacji zamówień. Ponad to trendy prokonsumenckie i proekologiczne będą wymuszały na przedsiębiorstwach zminimalizowania niemal do zera gotowych zapasów.

Dlatego też z propozycją dla drukarń z nieco mniejszym zapleczem finansowym, czy też drukarń, które chcą najpierw przekonać się jak wygląda rynek druku cyfrowego, jest zakup maszyn używanych marki Durst od dystrybutora, który gwarantuje profesjonalny serwis nabywanych maszyn używanych.

Durst Premium Refurbish

Marcin Wójcik

„Wielokrotnie wpływały do nas zapytania o maszyny używane od klientów, którzy nie byli jeszcze gotowi na zakup nowych maszyn marki Durst z uwagi na ich zdolności finansowe, lub po prostu chodziło o wzbogacenie pewnych linii produkcji, gdzie nie musi być to maszyna fabrycznie nowa.

Od teraz poza naszą bogatą ofertą maszyn najwyżej klasy, będziemy mogli dodatkowo oferować maszyny używane, które również możemy sprowadzać spoza granic Polski.

Chcemy dać naszym klientom rozwiązania wysokiej jakości również w takim przypadku, opierając się na tradycyjnych kompetencjach doradczych naszej firmy jak i doskonałym serwisie”, uzasadnia strategiczną decyzję Marcin Wójcik, Wiceprezes Spółki LFP Industrial Solutions.

Używane maszyny są regenerowane przez certyfikowanych specjalistów, co daje gwarancję i pewność zakupu. Osobą dedykowaną dla klientów chcących nabyć używaną maszynę jest Manager Programu, Wojciech Kazimierczak.

Źródło: LFP Industrial Solutions

#lfprefurbish #lfprefurbishprogram