DS Smith inwestuje w kolejną nowoczesną fabrykę opakowań w Polsce

DS Smith, wiodący producent pro-ekologicznych opakowań ogłosił, że zainwestuje łącznie 100 milionów funtów brytyjskich w budowę dwóch nowych zakładów produkcyjnych w Polsce i we Włoszech w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów.

Inwestycja w Polsce jest konsekwencją znacznego wzrostu firmy w ciągu ostatnich trzech lat. Wspiera ona ambitne plany DS Smith w zakresie dalszego rozwoju organicznego. W związku z oczekiwanym dalszym wzrostem rynku pro-ekologicznych opakowań z tektury, wynikającym z coraz większego znaczenia handlu elektronicznego oraz rosnącego tradycyjnego rynku żywności i napojów, nowy zakład zapewni niezbędne moce produkcyjne.

Firma DS Smith jest dobrze przygotowana do reagowania na te trendy – 85% jej globalnej oferty koncentruje się na towarach konsumenckich. Skupiając się na opakowaniach z tektury nadających się do recyklingu, DS Smith skutecznie reaguje na zapotrzebowanie rynku proponując rozwiązania zastępujące jednorazowe tworzywa sztuczne.

Nowy zakład produkcyjny w Polsce zostanie wybudowany w Bełchatowie. Będzie stanowić mile widziany impuls dla lokalnej gospodarki. Inwestycja ta będzie kolejnym znaczącym krokiem w dalszym rozwoju firmy na polskim rynku po udanej realizacji budowy nowego zakładu w Kutnie w 2005 roku, a następnie rozbudowie istniejącej fabryki w Oławie.

– Patrząc w przyszłość, nadal koncentrujemy się na spełnianiu i wyprzedzaniu oczekiwań naszych klientów. Ta nowa inwestycja zapewni nam możliwość reagowania na zmieniające się zachowania konsumentów. Będzie ona odgrywała kluczową rolę dla naszego dalszego rozwoju wraz z naszymi klientami w nadchodzących latach. Kreujemy opakowania z myślą o zmieniającym się świecie i wprowadzamy innowacje w zakresie pro-ekologicznych rozwiązań opakowaniowych dla polskiego rynku – komentuje Krzysztof Sadowski, Dyrektor Zarządzający DS Smith Polska i Kraje Bałtyckie. 

Oznacza to również ciągłe dążenie firmy do zapewnienia najlepszej możliwej obsługi obecnych i nowych klientów poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych technologii produkcyjnych, innowacji i zrównoważonego rozwoju. Nowa fabryka o powierzchni
37 000 m2 zostanie uruchomiona w I kwartale 2022 roku.

Źródło: DS Smith

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Więcej