Cyfrowe uszlachetnianie okładek

Drukarnia Totem.com.pl inwestuje nie tylko w innowacyjne systemy drukujące oraz introligatorskie. Totem wdraża nowoczesne rozwiązania, dzięki którym wzrasta konkurencyjność firmy i które mają wpływ na podniesienie jakości oferowanych usług. Jednym z takich rozwiązań, o które ostatnio wzbogacił się Totem, jest urządzenie JetVarnish 3D.

JetVarnish to specjalistyczne rozwiązanie do cyfrowego miejscowego powlekania druku lakierem UV w technologiach 2D (płaskiej, imitującej sitodruk) i 3D (wypukłej). W efekcie zastosowania 3D warstwa lakieru jest przestrzenna, daje wrażenie trójwymiarowości i jest wyraźnie wyczuwalna przy dotyku. W drukarni Totem istnieje możliwość dodatkowego uszlachetnienia surowców kolorowymi foliami – dzięki specjalnemu modułowi, w który wyposażony został JetVarnish.

Nowa technologia, 3D Touch, może być stosowana na papierach powlekanych z laminatem lub bez, PCV, PET.  W przypadku uszlachetniania na wydrukach cyfrowych nie jest konieczna wcześniejsza laminacja lub lakierowanie. W inowrocławskiej drukarni będzie używana głównie do uszlachetniania okładek książek.

Korzyści dla wydawców

Cyfrowy system uszlachetnień 3D Touch to nowa jakość w technologiach wykańczania druku. Wydawcom Totemu pozwoli uzyskać ponadstandardową jakość okładek – wydruki z zastosowaniem 3D Touch to żywe, pogłębione kolory, dotąd trudno osiągalne efekty wizualne i zarazem wysoka ekskluzywność.

W efekcie okładki uszlachetnione dzięki maszynie JetVarnish pozwalają wyróżnić się na tle mocno konkurencyjnego rynku wydawniczego i przyciągnąć uwagę potencjalnych czytelników. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia grafików i pracowników działów DTP – okładki można uszlachetnić stosując różne faktury i wzory – bazując na gotowych, dostępnych w bibliotece Totemu schematach, jak i przygotowując autorskie projekty, precyzyjnie dostosowane do grafik zastosowanych w projektach okładek.

Nowa technologia jest w pełni cyfrowa. Pozwala to na znaczące skrócenie czasu produkcji, nie ma bowiem etapu czasochłonnych i kosztownych przygotowań, które są nieuniknione przy zastosowaniu tradycyjnych metod uszlachetnień lakierami i foliami. Ponadto sam etap nakładania uszlachetnień jest stosunkowo szybki, a zarówno lakier w technologii 3D, jak i 2D można nakładać jednocześnie – w jednym przejściu przez maszynę. Utrwalanie lakieru następuje w locie przez zintegrowane lampy UV, dzięki czemu uszlachetnione arkusze mogą być poddawane dalszej obróbce bez strat czasowych, pomijany jest bowiem etap dodatkowego suszenia.

Cyfrowe lakierowanie wybiórcze z efektem 3D to doskonałe rozwiązanie do niskich nakładów, w których specjalizuje się drukarnia Totem, świetne także w przypadku, gdy potrzebna jest personalizacja także na poziomie zastosowanych uszlachetnień.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Więcej