Customer Community – optymalizacja procesów druku

Od kilku lat firma Koenig & Bauer gwarantuje kreatywne podejście i oferuje rozwiązania w zakresie przekształcania danych cyfrowych w innowacyjne usługi. Wiele z tych danych można wykorzystać w celu zwiększenia wydajności procesów druku. Dzięki temu producent maszyn drukujących, firma Koenig & Bauer, pozostaje pionierem branży w zakresie digitalizacji procesów biznesowych.

Różnego rodzaju aplikacje mogą być wykorzystywane do obsługi maszyn z dowolnego miejsca, uproszczenia procesów magazynowania i zamawiania materiałów eksploatacyjnych, zarządzania zamówieniami i magazynowaniem w zależności od produkcji, a także śledzenia obłożenia maszyn w powiązaniu z poszczególnymi zamówieniami.

Dane produkcyjne, te dot. wydajności maszyny oraz dane z czujników są automatycznie rejestrowane i analizowane na jednej platformie. Raporty dotyczące wydajności dostarczają informacji na temat danych wydajnościowych, a usługi prognostyczne wykrywają nieprawidłowe zachowania maszyn jeszcze przed wystąpieniem usterek. To jeszcze nie wszystko. Firma Koenig & Bauer stale rozwija nowe cyfrowe rozwiązania w zakresie wartości dodanej oraz optymalizacji procesów w codziennej produkcji. Do procesów tych należą obecnie Analytics Plus, nowa platforma LogoTronic oraz ulepszone planowanie szczegółowe w zakresie sterowania produkcją.

Analytics Plus optymalizuje procesy

Dzięki narzędziu Analytics Plus drukarnie są w stanie samodzielnie oraz przy wsparciu producenta doprowadzić technologię Rapida swoich maszyn do maksymalnej wydajności i zoptymalizować procesy produkcyjne. W każdej codziennej produkcji zdarzają się większe i mniejsze opóźnienia, które czasami są zauważalne, lecz niewymierne, a czasami pozostają częściowo niezauważone. U podłoża mogą leżeć następujące czynniki:

  • wprowadzenie nieprawidłowego zlecenia
  • nieprawidłowe formy w zespole farbowym
  • zlecenia w nieprawidłowej kolejności kolorystycznej
  • nieprawidłowy papier w maszynie
  • nieprawidłowe ustawienia maszyny
  • poszukiwanie narzędzi i materiałów produkcyjnych
  • zredukowana wydajność produkcyjna
  • długie czasy wymiany palet
  • błąd w ustawieniach maszyny

Wszystkie te opóźnienia mają jedną wspólną cechę – prowadzą do przestojów, które po zsumowaniu z wynikiem rocznym, miesięcznym lub tygodniowym, mogą spowodować zmniejszenie marży.

Aby przedstawić dane w sposób obiektywny i przejrzysty oraz zbadać czynniki na nie wpływające, konieczna jest ocena danych eksploatacyjnych oraz tych dotyczących maszyn.

Na bazie informacji z maszyny analiza jest rozszerzona zarówno o informacje o samej maszynie, jak i o dane z BDE. Historia zleceń, rejestracja czasu pracy maszyny i wiele innych elementów może być wizualizowanych na ekranie. Do wykonania za pomocą jedynie kilku kliknięć są także skomplikowane analizy trendów, które można wykorzystać do monitorowania własnych strategii długoterminowych. Przy tym istnieje możliwość zastosowania różnych filtrów, np. dla osób, przedziałów czasowych, liczników arkuszy, czasów narządzania dla określonego typu papieru, określonego koloru czy określonego klienta. A to wszystko w oparciu o usługę w chmurze.

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów