Certyfikat UL ECOLOGO® dla Koenig & Bauer Durst

- Reklama -

Firma Koenig & Bauer Durst ogłosiła dzisiaj, że jej farby drukarskie na bazie wody do druku na bazie żywności uzyskały certyfikat UL ECOLOGO®, potwierdzający zgodność produktów z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Linie produktów Durst WT Food SP Ink oraz Durst WT Food MP Ink spełniają rygorystyczne kryteria ekologiczne oparte na cyklu życia, określone w rygorystycznym standardzie UL ECOLOGO (2801 – 2012 Standard for Sustainability for Printing Inks). Atramenty czarne, cyjanowe, jasnozielone, magenta i żółte zostały ocenione i nie zawierają żadnych niebezpiecznych składników zdefiniowanych w Normie ECOLOGO.

Produkty uzyskały certyfikat UL ECOLOGO w wyniku oceny wielu kryteriów w całym cyklu życia produktu, w tym m.in. zużycia energii, utylizacji odpadów i redukcji toksyczności. Wykorzystując zastrzeżoną technologię farb wodorozcieńczalnych, farby te zostały zaprojektowane w oparciu o podstawowe technologie w celu zapewnienia zautomatyzowanych, wydajnych i bezpiecznych dla żywności systemów drukowania.

Farby te są stosowane w urządzeniu drukującym Delta SPC Flexline Automatic 130 firmy Koenig & Bauer Durst. Farba WT Food SP Ink została zaprojektowana do szybkich procesów drukowania na materiałach falistych i jest używana na jednoprzebiegowej linii drukującej.

Może być wykorzystywana do realizacji wysokiej jakości, bezwonnych, odpornych na ścieranie, błyszczących i odpornych na światło produktów z tektury falistej, które dokładnie spełniają wymagania przemysłu opakowaniowego. Atrament WT Food MP jest stosowany w druku wieloprzebiegowym.

UL działa na rzecz globalnego zrównoważonego rozwoju, zdrowia i bezpieczeństwa środowiskowego poprzez wspieranie rozwoju i rozwoju produktów, usług i organizacji preferowanych pod względem środowiskowym.

Robert Stabler, dyrektor zarządzający, Koenig & Bauer Durst, powiedział: “Zawsze koncentrowaliśmy się na oferowaniu bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań dla naszych klientów, zwłaszcza że bezpieczeństwo żywności, zrównoważony rozwój i opakowania są stałym tematem rozmów dla przetwórców i właścicieli marek. Nasze atramenty na bazie wody zapewniają zgodność z normami bezpieczeństwa żywności dla opakowań podstawowych. Certyfikacja ECOLOGO zapewnia niezależną weryfikację, czy nasze produkty są produkowane w sposób minimalizujący wpływ na środowisko”.

Dr Stefan Kappaun, członek zespołu wykonawczego Grupy Durst, który jako wiceprezes wykonawczy ds. farb i płynów kieruje działem farb dla wszystkich segmentów, powiedział: “Ocena wymagała wielu miesięcy rygorystycznych dyskusji i oceny sformułowań. Jesteśmy niezwykle dumni, że uzyskaliśmy certyfikat ECOLOGO dla naszych linii produktów farbowych Durst WT Food SP i Food MP”.

Alberto Uggetti, wiceprezes i dyrektor generalny działu środowiska i zrównoważonego rozwoju UL, powiedział: “Uzyskując certyfikat ECOLOGO, Koenig & Bauer Durst pokazał swoje zaangażowanie w bardziej zrównoważony sposób prowadzenia działalności. Jego osiągnięcie pokazuje, że jest liderem w branży”.

Źródło: Koenig & Bauer Durst

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?