Brother Polska wspiera walkę z koronawirusem

Brother Polska jak co roku, chce wesprzeć lokalne społeczeństwo. W związku z pandemią firma zdecydowała się wesprzeć lekarzy i personel medyczny w walce z wirusem COVID-19 i przekazać niezbędny sprzęt ochronny do instytucji opieki zdrowotnej.

W ubiegłych latach firma Brother Polska prowadziła akcję sadzenia drzew w Polsce. W 2019 r. producent urządzeń drukujących i technologii komunikacyjnych ufundował 1000 drzewek, które zasadzono na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych w Obwodzie Ochronnym Czerwona Woda.

W tym roku jednak firma stwierdziła, że pomoc jest bardziej potrzebna lokalnym lekarzom. Dlatego w ramach wsparcia przekazała 1000 maseczek chirurgicznych mocowanych na gumkach do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

– Zgodnie z dewizą „at your side” firma bardzo poważnie traktuje swoje zobowiązanie do wspierania wszystkich działań, których celem jest dobro społeczeństwa. Jesteśmy szczególnie dumni, że udało nam się wesprzeć szpital na początku pandemii w Polsce, gdy pozyskanie maseczek ochronnych było wyzwaniem. Mamy nadzieję, że nasz gest przyczynił się do szybkiego powrotu do zdrowia pacjentów, a także zapewnił bezpieczeństwo lekarzom, którzy działają na rzecz powstrzymania epidemii – mówi Katarzyna Idzkiewicz, Senior Marketing Coordinator w firmie Brother Polska.

Działania proekologiczne nadal pozostają jednym z kluczowych celów strategii Brother. – Współczesne firmy powinny wziąć odpowiedzialność za ratowanie środowiska naturalnego. Brother realizuje tę ideę już od 20 lat – przypomina Katarzyna Idzkiewicz – Aktywnie prowadzimy działania w ramach programu Brother Earth, który wspiera rozwiązywanie problemów środowiska zarówno globalnie, jak i lokalnie – dodaje.

W ramach inicjatywy Brother Earth internauci mogą wspierać firmę w działaniach na rzecz ochrony środowiska i samodzielnie wybrać którą akcję Brother powinien wesprzeć. Wystarczy wejść na stronę http://www.brotherearth.com/en/top.html i wybrać jeden z dwunastu celów, na które Brother przekaże środki. Do wyboru są projekty takie jak ochrona lasów deszczowych w Peru, sadzenie drzew w Kanadzie, ponowne zalesianie namorzyn w Tajlandii czy ochrona ekosystemu wodnego w Australii.

Źródło: Brother Polska

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Więcej