Bonifatius inwestuje w Rapida 106 X

- Reklama -

Drukarnia i wydawnictwo Bonifatius w Paderborn/Niemcy zamówiło niedawno nową Rapida 106 X. Jej instalacja jest planowana na początek 2021 roku. Inwestując w tę wysoce zautomatyzowaną ośmiokolorową maszynę drukującą  4 na 4 z dodatkowym lakierowaniem w linii, firma podwoiła swoje zaangażowanie w druk mediów, nawet w tych trudnych obecnie czasach.

Ponadto jest to jedna z pierwszych drukarni w Niemczech, która zdecydowała się na nową generację Rapida, którą dopiero niedawno zaprezentowano na wirtualnych targach “Koenig & Bauer Live”.

Nowa ośmiokolorowa maszyna daje firmie możliwość drukowania okładek z wysokiej jakości wykończeniem w jednym przejściu. Rapida 106 X osiąga prędkość do 20.000 arkuszy na godzinę, również w trybie uszlachetniania, dzięki czemu jest w stanie dostarczać treści do produktów o krótkich nakładach w sposób bardziej ekonomiczny niż jej odpowiednik zwojowy. Oznacza to mniej odpadów, szybsze przygotowanie i większą elastyczność w obsłudze dużej liczby wariantów produktów. System podawania papieru z roli na arkusz RS 106 umożliwia drukowanie tych samych rodzajów papieru zarówno na maszynach arkuszowych, jak i zwojowych…

Więcej…. Żródło: Koenig & Bauer

 

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?