Bobst Group przyspiesza swoją cyfrową podróż

- Reklama -

Bobst Group i SEI Laser połączą siły, aby przyspieszyć rozwój cyfrowych rozwiązań do cięcia laserowego dla branży etykiet i opakowań. Synergia pomiędzy obiema firmami pozwoli na wypracowanie nowych rozwiązań i podejść odpowiadających na potrzeby naszych klientów.

W ramach nowej działalności opracowane i skomercjalizowane zostaną na całym świecie cyfrowe rozwiązania do cięcia laserowego dla branży etykiet, opakowań elastycznych, opakowań składanych i tektury falistej. Po uzyskaniu wszystkich wymaganych zgód Bobst Group dostarczy więcej informacji, nadal kształtując przyszłość świata opakowań.

BOBST przyspiesza inwestycje cyfrowe

Dzisiaj BOBST ogłasza przejęcie pozostałych 49,9% udziałów w Mouvent AG w celu wzmocnienia rozwoju swojej oferty poligraficznej.

BOBST przejął 50,1% udziałów w RADEX w czerwcu 2017 r., Aby rozwinąć Mouvent AG, spółkę start-up zajmującą się cyfrowym drukiem atramentowym. Celem było zbadanie i dostarczenie kolejnych innowacji, które zmienią produkcję opakowań. Praca wykonana w ciągu ostatnich trzech lat była bardzo owocna i pozytywna.

Innowacyjna technologia klastra Mouvent została wdrożona w maszynach Mouvent LB-701, LB-702 i BOBST MASTER DM5. Pomimo sytuacji Covid-19 w 2020 roku w Europie i USA sprzedano ponad 20 maszyn. Cyfrowe portfolio BOBST otwiera nowe horyzonty dla przetwórców etykiet, łącząc wysoką jakość druku, wysoką produktywność i odpowiednią ekonomię. Jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na krótkie serie, krótszy czas wprowadzenia na rynek, wersjonowanie i produkty sezonowe.

Dzięki temu przejęciu firma BOBST jest gotowa do dalszego umocnienia pozycji lidera w dziedzinie drukowania i przetwarzania. Wkrótce ogłoszone zostaną nowe platformy cyfrowego druku atramentowego i nowe atramenty na bazie wody, które będą odpowiedzią na wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju i kształtują przyszłość świata opakowań.

Źródło: BOBST

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?