spot_imgspot_img

Bluejet pierwszą polską drukarnią, która inwestuje w rozwiązanie Onset X3 HS Dual Robot od Fujifilm

Jeden z największych polskich producentów całościowych rozwiązań brandingu rozszerza swoje portfolio produktów o wiodącą w branży platformę zapewniającą wysoką jakość i wydajność druku wielkoformatowego

Zlokalizowana w Gdańsku na polskim wybrzeżu Bałtyku, firma Bluejet jest producentem wysokiej jakości opakowań i ekspozytorów sklepowych od niemal 20 lat. Nieustannie zainteresowana nowymi technologiami, firma Bluejet specjalizuje się w spersonalizowanym wielkoformatowym druku cyfrowym, którego produkcja opiera się na automatyzacji. Aby jeszcze bardziej zautomatyzować druk, firma zainwestowała w całkowicie automatyczną maszynę Onset X3 HS od Fujifilm, która została zainstalowana w czerwcu 2021 roku.

Od branży reklamowej i marketingowej do tekstylnej i pogrzebowej, Bluejet posiada szeroką gamę produktów dla klientów działających na wielu rynkach w całej Europie. Firma wykorzystuje różne metody drukowania, powlekania i termoformowania do produkcji standów, ekspozytorów, hangerów, wobblerów, plakatów i innych rozmaitych nietypowych produktów na zróżnicowanych materiałach – w tym na tekturze, tworzywach, metalu i drewnie.

„Mamy zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, z których wielu pracuje z nami od początku istnienia firmy, dokładając wszelkich starań, aby dostarczać produkty i usługi o jak najwyższej jakości” — mówi Piotr Kaczorowski, prezes firmy Bluejet.

„Polegamy również na najlepszych, najbardziej zaawansowanych maszynach drukarskich na rynku. Dlatego od wielu lat inwestujemy w sprzęt Fujifilm”. Firma posiada także maszyny Onset S20, Acuity LED 3200R i Uvistar II 5032 od Fujifilm. Piotr kontynuuje: „W 2010 roku zainwestowaliśmy w model Onset S20, który był wspaniałym uzupełnieniem naszej produkcji. Po rozbudowie zakładu mogliśmy rozszerzyć ofertę produktów i zainwestować w kolejne maszyny mające nam pomóc zwiększyć wydajność i skrócić czasy dostaw”.

„Dla naszych klientów liczy się szybkość obsługi i jakość. Posiadamy też znacznie tańszą ofertę produktową niż inne drukarnie w UE. Wszystkie te czynniki odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu stabilnej bazy klientów”.

Niedawna inwestycja Bluejet w model Onset X3 HS firmy Fujifilm była wynikiem analizy innych zautomatyzowanych maszyn drukarskich. „Dziś nasza oferta produktowa jest szersza niż kiedykolwiek wcześniej, ale wiedzieliśmy, że potrzebujemy maszyny, która pomoże nam sprostać zapotrzebowaniu. Wytypowaliśmy kilka maszyn, które mogły spełniać nasze wymagania, ale po rozmowie z firmą Fujifilm doszliśmy do wniosku, że model Onset X3 HS – który oferuje wspaniałe funkcje – w ekonomiczny sposób zaspokoi nasze potrzeby”.

„Zdążyliśmy już wykonać na nim kilka wyjątkowo imponujących wydruków, w tym bardzo szczególną typografię, a nawet materiały z pismem Braille’a, które dostarczamy części naszych klientów. To bardzo ważny produkt dla niewidomych i niedowidzących będący elementem naszego etosu, aby być firmą, która specjalizuje się w rozwiązaniach rzadko spotykanych na rynku poligraficznym. Precyzja maszyny Onset X3 HS pozwala nam wytwarzać takie specjalistyczne wydruki, a obserwacja jej pracy jest niezwykłym przeżyciem”.

Zautomatyzowane elementy maszyny Onset X3 HS, która posiada ramiona robotyczne do nakładania i zdejmowania podłoży, zrobiły na Piotrze wrażenie. „Robotyzacja i automatyzacja naszych maszyn drukujących jest bardzo ważna, ponieważ pozwala nam zwiększyć produkcję, ograniczyć koszty pracy i utrzymać powtarzalność produkcji. Jesteśmy dumni z bycia pierwszą polską drukarnią cyfrową, która ma zainstalowane dwa roboty”.

Piotr przewiduje, że z powodu pandemii Covid-19 branżę poligraficzną czekają ciągłe zmiany w nadchodzących latach. „Obecnie w branży poligraficznej można zaobserwować wzrost zapotrzebowania na mniejsze nakłady i bardziej spersonalizowane wydruki. Pandemia doprowadziła do gwałtownego spadku ogólnych wydatków produkcyjnych – dotyczy to głównie druku offsetowego – i te zlecenia są przenoszone na duże cyfrowe maszyny produkcyjne, takie jak Onset X3 HS”.

„Dzięki tej nowej technologii od Fujifilm będziemy w stanie zdobyć wielu nowych klientów. Ostatnie 18 miesięcy pokazało nam, że automatyzacja procesów może nam pomóc stabilniej pracować i zapewnić stałość dostaw dla klientów. W przyszłym roku zamierzamy zainstalować więcej maszyn drukujących i robotów”.

Piotr jest ogólnie zadowolony z nowej inwestycji w maszynę Fujifilm. „Kiedy zamierzamy zainwestować w nowy sprzęt, liczy się nie tylko niezawodność i cena, ale także zaufanie do dostawcy. Gdyby nie model Onset S20, który kupiliśmy od Fujifilm przed 11 laty, nie bylibyśmy dziś największą drukarnią zajmującą się cyfrowym drukiem wielkoformatowym w Polsce. Cieszę się z relacji, jakie mamy z firmą Fujifilm i myślę, że będziemy je rozwijać w nadchodzących latach”.

Tomasz Wróblewski, dyrektor generalny firmy Fujifilm Graphic Systems Poland: „Od wielu lat mamy doskonałe relacje z firmą Bluejet i cieszymy się widząc, jak maszyna Onset X3 HS Dual Robot pomaga im uzyskiwać niezwykłe i unikatowe wydruki. To przyszłościowo myśląca firma i bardzo chętnie będziemy kontynuować naszą współpracę. Jesteśmy też bardzo ciekawi, jakie nowe zastosowania będą powstawać na tej maszynie”.

Źródło: Fujifilm

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Ecco Plus

Drukarnia CDM Packaging

Scorpio

ZING