Biały o wysokim stopniu krycia

Kolor biały w produkcji etykiet nie jest tematem nieznanym. Jednak i tutaj dzieje się dużo, zwłaszcza że pojawiają się rozwiązania z obszaru druku cyfrowego zaimplementowane w maszynach fleksograficznych. Co dzięki nim zyskujemy? Przede wszystkim wyrób końcowy inaczej jest widziany przez klienta przyglądającemu się różnym produktom na sklepowej półce.

Kolor biały w produkcji etykiet nie jest tematem nieznanym. Jednak i tutaj dzieje się dużo, zwłaszcza że pojawiają się rozwiązania z obszaru druku cyfrowego zaimplementowane w maszynach fleksograficznych. Co dzięki nim zyskujemy? Przede wszystkim wyrób końcowy inaczej jest widziany przez klienta przyglądającemu się różnym produktom na sklepowej półce.

Poddruk białego powoduje, że każda grafika zyskuje na wyrazistości. To ważne, zwłaszcza kiedy drukujemy na podłożach przezroczystych. Zastosowanie poddruku białego z technologii inkjet pozwala na zastąpienie w całości dotychczas wykorzystywanego sitodruku. Przy czym finalny koszt stosowania technologii inkjet jest dużo mniejszy i samo instalowanie tego typu rozwiązania jest o wiele łatwiejsze. Po za tym, takie rozwiązanie idealnie dopasowuje się do druku kombinowanego, łącząc technologię tradycyjną i cyfrową bez straty jakości i prędkości druku.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na cały rynek zleceń, gdzie tego typu produkty – etykiety odwrotne, lub nawet dwustronne mogą być wykorzystywane np. na drzwiach, centra handlowe, na oknach wystawowych, samochodach itd. To wbrew pozorom jest ogromny rynek zleceń.

Nilpeter zaoferował rozwiązanie White InkJet, o wysokiej nieprzezroczystości, które idealnie nadaje się do zastosowania przy produkcji etykiet w segmencie zdrowia, produktów higieny osobistej oraz etykiet na napoje, wina i inne alkohole.

White InkJet jest modułem zintegrowanym w maszynach drukujących i można je zainstalować w dowolnym momencie np. w maszynie PANORAMA Hybrid oraz dowolnej innej maszynie drukującej firmy Nilpeter.

Jednostka White InkJet o wysokiej nieprzezroczystości zapewnia niższy całkowity koszt produkcji. Nie ma potrzeby tworzenia dodatkowych sit, płyt itd. Powstaje znacznie mniej odpadów materiałowych. Technologia InkJet to także szybszy proces przygotowania i znacznie wyższe wskaźniki produkcji w porównaniu do tradycyjnych metod. Na samym końcu zwiększa się atrakcyjność produktu na półce przy niewielkich lub żadnych dodatkowych kosztach.

Najważniejsze cechy tego rozwiązania to:

 • Solidny design przemysłowy
 • Jednostka oparta na ekranie dotykowym. Łatwy w użyciu graficzny interfejs użytkownika (GUI)
 • Wysoka krycie bieli – bez klisz
 • System atramentu recyrkulacyjnego dla wysokiej niezawodności
 • Czytnik znaczników systemu pasowania
 • Zintegrowana stacja obsługi technicznej
 • Obsługuje szeroki zakres podłoży, takich jak PP, PE, PET i folia
 • Dynamiczna synchronizacja registra
 • Obsługa Direct Tiff – opcjonalnie PDF

KORZYŚCI

 • Łatwy w obsłudze
 • Minimalny czas przygotowania
 • Niski całkowity koszt produkcji
 • Dowolne pozycjonowanie urządzenia w konfiguracji maszyny drukującej
 • Wysoce zrównoważony dzięki mniejszej ilości odpadów materiałowych
 • Synchronizacja z analogowym z dynamiczną regulacją rozmiaru obrazu cyfrowego, aby zapewnić idealne dopasowanie do analogowej długości powtarzania

Rozwiązanie zaproponowane przez firmę Nilpeter nie jest może najnowszym, ale w dobie coraz większej produkcji różnorodnych materiałów na etykietach, skracania nakładów i ich personalizacji, warto o nim pomyśleć i sprawdzić, czy nasi klienci nie potrzebują przypadkowo tego typu produktu końcowego.

 

Autor: Kamil Haczmerian, Koenig & Bauer CEE

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów