Baumannwohlenberg i Perfecta stają się baumannperfecta

Baumannwohlenberg i Perfecta łączą się w jeden podmiot baumannperfecta. “Konsolidacja marek jest logicznym krokiem w restrukturyzacji Grupy Baumann”, wyjaśnia Christian Baumann, członek zarządu Baumann Maschinenbau Solms GmbH & CO. KG i Perfecta Schneidemaschinenwerk Bautzen GmbH.

“Ze względu na trendy panujące w branży poligraficznej ważne jest, abyśmy połączyli siły i podstawowe kompetencje poszczególnych przedsiębiorstw Baumann i optymalnie wykorzystali wynikające z nich synergie. Ponadto, naszym celem jest, wspólnie z naszymi silnymi partnerami technologicznymi, opracowywanie rozwiązań, które pozwolą nam z powodzeniem kształtować naszą przyszłość”.

Obie marki, Baumannwohlenberg i Perfecta, mają długą tradycję i od dawna z powodzeniem funkcjonują na rynku światowym, jako liderzy innowacji i technologii.

“Wraz z postępującą globalizacją i rosnącą cyfryzacją, strategia oddzielnych dwóch marek nie jest już dziś skuteczna”, zgadza się Markus Frick, dyrektor zarządzający obu firm. “Mamy już bogate, identyczne portfolio produktów, a dzięki połączeniu firm łączymy to, co najlepsze w obu markach i wykorzystywanych przez nas technologiach”.

“Nasi klienci szczególnie na tym skorzystają”, mówi przekonany Peter Voigt, dyrektor zarządzający Co. Perfecta Schneidmaschinen GmbH Bautzen. “Dzięki wspólnemu rozwojowi i jednolitej koncepcji sprzedaży i serwisu będziemy oferować naszym klientom dalsze innowacyjne rozwiązania i produkty “made in Germany”, a ponadto będziemy w stanie wspierać ich jeszcze szybciej i efektywniej. Kolejną zaletą będzie z pewnością ścisła współpraca między poszczególnymi działami, która zapewni optymalne obciążenie pracą w obu lokalizacjach”.

W ramach tego połączenia, które odbędzie się wyłącznie na poziomie marki, obie spółki – Baumann Maschinenbau Solms GmbH & CO. KG i Perfecta Schneidemaschinenwerk GmbH Bautzen, pozostaną w swojej obecnej lokalizacji i formie, a Peter Voigt przejmie odpowiedzialność za sprzedaż i serwis.

Markus Frick i Peter Voigt

Markus Frick będzie odpowiedzialny w ramach grupy Baumann za badania i rozwój, a tym samym za wdrażanie nowych technologii i trendów. Firmy będą korzystać z doświadczeń grupy Baumann, która od prawie 90 lat jest odpowiedzialna za wszystkie procesy w przemyśle graficznym.

Firma Avargraf jest nadal oficjalnym przedstawicielem segmentu krajarek.

Źródło: Avargraf

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów