Atramentowe B2. Ricoh Pro Z75

10 grudnia zaprezentowano pierwsze informacje o najnowszym systemie Ricoh Pro Z75. Ten atramentowy system na papier cięty o formacie B2 wyznacza nowe trendy na rynku. Możliwości, które oferuje podnoszą poprzeczkę w zakresie produktywności, jakości odwzorowania obrazu i możliwości obniżenia kosztów operacyjnych.

Jesteśmy świadkami ogromnych zmian, które zachodzą obecnie na rynku. Ta transformacja polegająca m.in. na coraz szerszym wykorzystaniu technologii druku cyfrowego, jest dla wielu firm poligraficznych okazją i szansą na zyskanie nowych zleceń oraz rozwój. System Ricoh Pro Z75 został zaprojektowany z myślą o nowych wyzwaniach i potrzebach rynku.  Bazuje na ponad 40 letnim doświadczeniu i dążeniu do tworzenia innowacyjnych rozwiązań wpisującym się w filozofię Henkaku. System pozwala na obsługę szerszej gamy mediów i obniżenie kosztów realizacji niskonakładowych zleceń.

“Jestem pod wrażeniem technologii zastosowanej w tym modelu. Jakość druku i szybkość, którą oferuje wyróżnia ten system na tle konkurencyjnych rozwiązań”- powiedział Herman Verlind z duńskiego Zalsman. 

W Ricoh Pro Z75 zastosowano bardzo efektywną technologię suszenia, bardzo sprawne prowadzenie papieru oraz automatyczny druk dwustronny. Nowy sterownik DFE pozwala uzyskać najwyższy poziom produktywności. Jakość obrazu porównywalna do tej uzyskiwanej w produkcji offsetowej jest osiągana jest dzięki precyzyjnym głowicom druku, wodnym atramentom I technologii dynamicznej kontroli kropli.

“Już jakiś czas temu powiedzieliśmy, że nasz system atramentowy B2 pojawi się na rynku, gdy wypracujemy rozwiązanie, które będzie przełomowe. Ten czas się zbliża, ponieważ to co udało się nam osiągnąć przy projektowaniu Ricoh Pro Z75 wyznaczy nowe standardy. Wierze, że to jest system na który rynek czekał od dawna” – powiedział Eef de Ridder, Vice President, Commercial and Industrial Printing, Ricoh Europe.

Więcej szczegółów dotyczących Ricoh Pro Z75 zostanie ujawnionych na początku 2021.

Źródło: Ricoh

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów