Ankieta dotycząca Web-to-Print

- Reklama -

Ankieta, w której zadaliśmy pytanie dotyczące Web-to-Print już została oficjalnie zamknięta. A pytanie brzmiało następująco: Czy Web-to-Print sprawdziło się w Twoim biznesie? Jak zawsze zaproponowaliśmy  kilka odpowiedzi: Tak, jest to bardzo ważna część biznesu; Tylko w pierwszym okresie; Nie, zbyt duża konkurencja cenowa i mała marża.

W ankiecie wzięło udział 97 osób. Choć temat, jak najbardziej aktualny – zwłaszcza teraz, trochę zaskoczyła nas ilość oddanych głosów. Być może dlatego, że ankietę prezentujemy zawsze z prawej strony każdej informacji w serwisie.

Na razie tego nie zmienimy… A teraz wyniki:

  • 19,59 % = Tak, jest to bardzo ważna część biznesu;
  • 30,93 % = Tylko w pierwszym okresie;
  • 49,48 % = Nie, zbyt duża konkurencja cenowa i mała marża.
Nie można załadować sondażu.

A pytanie zadaliśmy, ponieważ na rynku trochę się „przeczyściło” w firmach oferujących tego typu usługi, mamy na myśli oprogramowanie dla takiej formy prowadzenia biznesu przed drukarnię. Co zresztą jest zauważalne w całej, może prawie całej Europie.

Chętnie niedługo przedstawimy, jak to wygląda u naszch sąsiadów z zachodu. Tymczasem… przyglądając się wynikom i kilkunastu rozmowom, jakie przeprowadziliśmy, wynika, że bardzo duża  grupa drukarni zrezygnowała z tego typu usługi, ze względu na tych największych. Według naszych rozmówców, nie opłaca im się konkurować z największymi, bo i tak cenowo nie wygrają, więc dużą część swojej produkcji realizują – w swojej konkurencji.

To prawda, w pierwszy okresie pojawienia się W2P było jednym z najszybciej rozchwytywanych rozwiązań przez drukarnie. Jednak po kilku latach z tej technologii korzysta już tylko kilkadziesiąt z nich.

Na placu pozostali Ci, którzy nie tylko kolekcjonowali pudełka z różnymi W2P, ale przede wszystkim podeszli do tego innowacyjnie. Czy można dzisiaj, przy takiej konkurencji i … pandemii zainteresować się W2P? Odpowiedź w najbliższym, grudniowym wydaniu.

Do zobaczenia!

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?