Agfa dla wielkoformatowego druku inkjetowego

W dniach 6-9 października br. w jej centrali w Mortsel odbył się cykl webinariów pod wspólną nazwą Studio 5D10 (nawiązano w ten sposób do numeru stoiska firmy na odwołanych targach Fespa), poświęconych z jednej strony – nowościom w ofercie belgijskiego producenta (z których najważniejsza to ploter Jeti Tauro H3300 S LED), z drugiej – jej kompleksowej ofercie w zakresie wielkoformatowego druku cyfrowego, skierowanej do drukarń offsetowych, producentów i przetwórców tektury falistej oraz firm wykorzystujących technikę inkjet UV w aplikacjach przemysłowych.

Inkjet w drukarni offsetowej… Dwa ostatnie aspekty przewijały się podczas Studia 5D10 bardzo często, ale szczególny nacisk na nie położono w trakcie pierwszego webinarium, skierowanego do drukarń offsetowych, które myślą o rozbudowie portfolio swoich usług o wielkoformatowy druk inkjetowy.

Reinhilde Alaert zwracała uwagę na fakt, że tego rodzaju hybrydowa produkcja (obejmująca technologię konwencjonalną i cyfrową) stanowi duże wyzwanie, gdyż uwzględnia zastosowanie różnych podłoży i technik drukowania, a przy tym wymaga zachowania idealnego pasowania barwnego, zwłaszcza w odniesieniu do kolorów firmowych czy specjalnych, nanoszonych na różne typy mediów. Podkreślała również, że skierowane do tego segmentu rynkowego maszyny Agfa bazują na technologii Thin Ink Layer, która ma zapewniać zoptymalizowane zużycie atramentu, a w konsekwencji – niski całkowity koszt eksploatacji urządzeń cyfrowych.

O zaletach wynikających z rozbudowy parku offsetowego o rozwiązania cyfrowe mówił podczas webinarium m.in. Dominique Robert – dyrektor francuskiej drukarni Créavi, specjalizującej się w produkcji typu POS. Firma jest użytkownikiem dwóch rozwiązań Jeti Tauro H3300 (6- i 4-kolorowego), ceniąc sobie – jak zapewniał jej szef – takie ich aspekty: wysoka automatyzacja, szybkie przezbrojenie, niskie koszty operacyjne oraz proekologiczność i ekonomia, wynikające z zastosowania technologii UV LED. W ciągu roku firma zadrukowuje ok. 3,5 mln m2 podłoży, z czego 75% – w technologii cyfrowej.

Źródło: Agfa

Tylko dla ciebie

spot_img

Partnerzy portalu

Aktualności

Opakowania i etykiety

spot_img
spot_img
spot_img

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję. Zawsze warto wiedzieć więcej. Wyniki prezentowanych ankiet są publikowane na WWW lub w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy za Twój czas!

Czy sztuczna inteligencja (AI) dla poligrafii to szansa czy zagrożenie?

Konica Minolta

Kodak

Polska Izba Fleksografów